Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kik szolgálnak egy mentőautón?

Kik szolgálnak egy mentőautón?

Figyelt kérdés
Milyen munkakört látnak el? mi a tisztségük neve?

2019. máj. 12. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sofőr, mentőtiszt, mentőápoló és néha van orvos is. Utóbbi nincs minden kocsin, megválogatják hova küldik ki.
2019. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2019. máj. 12. 15:29
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
A mentőautóknak külön kategóriája van, a szolgálatot teljesítő személyzet a kategória beosztásától függ. A sürgősségi hívás alapján a diszpécser már eleve olyan mentőautót küld, amelyet a bejelentő által elmondottak alapján szükségesnek ítél. Alapesetben egy átlag mentőautóban két fő teljesít szolgálatot, egy mentőtiszt, és egy mentőápoló, aki egyben vezeti a mentőautót. A rohammentőn 3 fő tartózkodik, egy mentőápoló, aki vezeti is az autót, egy mentőtiszt + egy mentőorvos. Ilyen autót akkor vezényelnek ki, ha súlyos baleset, vagy olyan életet veszélyeztető eset történt, ahol feltétlenül szükség van orvosi jelenlétre is.
2019. máj. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2019. máj. 12. 16:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A hármas teljesen hülyeségeket ír. Először is, a mentőknél nincs diszpécser. Mentés irányítók és mentés vezetők vannak. A mentőgépkocsi két fős személyzetből áll. Egy mentőgépkocsi vezetőből és egy mentőápolóból, aki az egység vezetője. Létezik mentőtechnikus is, aki mindkét pozíciót betöltheti. Lehet ápoló is és gépkocsivezető is. Persze nem egy időben. Az esetkocsin három fő van. Mentőtiszt, mentőápoló és gépkocsivezető. Itt is lehet ápoló vagy gépkocsivezető technikus is. A rohamkocsi ugyan ez, csak orvossal a tiszt helyett.
2019. máj. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
világos, köszönöm
2019. máj. 13. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:
18%

#3-as vagyok.

Én kérek elnézést, amiért erre a kérdésre válaszolni mertem, és a válaszom nagyon nagy hülyeségeket tartalmazott. Néhai édesapám igen súlyos, és összetett, szövődményekkel járó betegségben szenvedett, élete utolsó szakaszában számtalan alkalommal kellett mentőt hívnom. Mindig a 104-et hívtam, és nem a 112-es segélykérő vonalat. A telefont felvette egy ember - tőlük ezúton kérek bocsánatot, hogy diszpécserré minősítettem őket, és nem azt a szakkifejezést használtam, hogy "mentésirányító"! A mentőgépkocsik vezetőitől meg azért kell bocsánatot kérnem, amiért mentőápolóknak minősítettem őket, pedig úgy gondoltam, hogy ők mentőápolók, mert a krízishelyzetben lévő apám ellátása során olyan szaktudásról tettek tanúbizonyságot, mintha megfelelő egészségügyi végzettséggel rendelkeznének. Ezután további bocsánatokat kell kérjek azoktól, akiket én mentőtisztnek tituláltam, mert ők ezek szerint "csak" mentőtechnikusok, holott a munkájukat majdnem olyan magas szinten végezték, mint egy orvos. Azután volt olyan eset is, amikor hárman jöttek be a lakásunkba, és mindhárman olyan egységben működtek együtt, mint egy kórházi team. Előfordult olyan eset is, hogy a házunk előtt nem tudtak leparkolni, és a mentőautót az út kellős közepén otthagyták a megkülönböztető jelzések működtetésével.

Biztosan nagyon nagy hülyeségeket írtam és ezért kedves #4-es válaszadó ím, Tiéd a dicsőség.

2019. máj. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha valaki ennyire nincs tisztában a mentődolgozókkal, akkor nem értem miért válaszol egy ilyen jellegű kérdésre!? Csak ennyi. A mellébeszélést javítottam, a többi nem érdekel.
2019. máj. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!