Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvos is megnéz az...

A háziorvos is megnéz az alábbi esetben, vagy csakegyből tovább küld mindenféle kérdés nélkül?

Figyelt kérdés
Ha bemegyek azért a házidokihoz, mert szeretném, hogy csak úgy megvizsgáljon (nem volt kimondott komoly panaszom eddig, igazán most se, de mostanában kicsit szédelgek, és néha szívdobogás-érzés jön rám, és szeretnék egy általános úgymond állapotfelmérést, meg nyugtalanít is kicsit ez a pár panasz), akkor egyből továbbküld kardiológiára, vérvételre, mindenféle fizetős vizsgálatra, mielőtt rám nézne, vagy megcsinál pár alap vizsgálatot ő is? (egyben belgyógyász is). Lehet, hogy kicsit bugyután hangzik a kérdés, de évente talán ha egyszer megfordulok nála, egy kis náthával, nem nagyon szoktam beteg lenni. Nektek volt már ilyen, hogy beestetek azért, hogy (akár panasz nélkül is) vizsgáljon meg, vagy furán hat, mennyire általános ez? Kérlek, csak normális válaszokat írjatok, nem kérek trollkodást, köszi!

2019. aug. 17. 23:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibáért a kérdésben, siettem, és egybe írtam...
2019. aug. 17. 23:45
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt mondd, hogy nincs semmi bajod, hanem mondd el, hogy ez és ez van, aztán majd megmondja, hogyan tovább!?
2019. aug. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

A házi orvos semmilyen fizetős vizsgálatra nem küld, csak a szakrendelebő TB alapon.

ELmondod szépen, hogy néha szédülsz és szívdobogás-érzésed van.

Nem írtad hány éves vagy, de 40 felett egyébként sem árt évente egy laborvizsgálat.

2019. aug. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok, egyébként ezek a problémák most a nyáron jöttek elő.
2019. aug. 18. 00:16
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Te milyen fizetős vizsgálatokról beszélsz? Te komolyan azt hiszed, hogy az orvosi vizsgálatokért fizetni kell?

Meghallgatja a szívedet, megméri a vérnyomásodat, csinál EKG-t, ha van hozzá felszerelése, elküld laborba - ennyit tud csinálni. Utána, ha fennállnak a tüneteid, elküld kardiológiára, esetleg neurológiára.

De szerintem csak simán szorongsz, és a negatív eredmények után egy pszichológusnál kéne kikötnöd.

2019. aug. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jól van, na, nem kell mindjárt leharapni a fejem. Nem, képzeld, azt tudom, hogy a labor, meg stb nem ,,fizetősek", viszont pl páromnak volt már olyan, néhány éve, hogy elküldték Ekg-ra, és valamennyit perkálnia kellett (nem, nem magándoki, és ige, Mo-n, és nem kamu) Amúgy igen, szorongok is. Amúgy köszi a válaszokat!
2019. aug. 18. 00:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod a panaszaid, valószínűleg meghallgatja a szíved, megméri a vérnyomásod, elküld vérvételre és ha úgy látja kardiológiára is, utána a leletek alapján esetleg további vizsgálatokra is.
2019. aug. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Állami ellátásban EKG-n nem kellett perkálnia, az ki van zárva! Olyan nincs! Maximum ha munkaalkalmassági vizsgálat vagy jogsihoz kell. Bizonyos képalkotó vizsgálatoknál esetleg a CD-ért kell fizetni, ha kér a beteg.
2019. aug. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ki van zárva, hogy TB alapon elrendelt vizsgálatért fizetni kelljen, elég nagy butaság lenne. Az lehetséges, amit előzőleg írt egy válaszoló, de ez rád nem érvényes.

Nálatok nem tudom hogy van, de az én háziorvosom ilyen esetben elküldene kardiológiára, mert hiába lenne EKG gépe, azt ki is kell értékelni, de ha valami nem stimmel, esetleg a gép olyan, ami ezt tudja jelezni, akkor is csak kardiológián tudnak ezzel foglalkozni. Laborvizsgálat tuti lesz.

2019. aug. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!