Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akit pszichiátrián kezeltek...

Árokpart kérdése:

Akit pszichiátrián kezeltek és netán megsértették a jogait, mikor már kint van miért nem írja le az esetét, panaszát legalább az adott kórház Facebook-os oldalára?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt a fórumon úgy általában a pszichiátriai betegek kórházi kezelés alatt történt panaszaikról, esetleg megalázó bánásmódról stb. Azt nem értem, hogy miért egy névtelen fórumra írják, mert őszintén szólva eddig szinte egyik kórháznak a Facebook-os véleményoldalán nem láttam, hogy a pszichiátriai nyílt vagy zárt osztályon történt visszásságokat elpanaszolják a betegek. Illetve akiket nagyon súlyos trauma ér a bent tartózkodás alatt miért nem a sajtóhoz fordul, illetve ha bent van és korlátozzák a hozzátartozók sokszor miért nem lépnek semmit. Más osztályokra vonatkozóan mindenki leírja a véleményét ezzel kapcsolatban, hogy-hogy nem. Pedig így a adott kórház vezetése sem értesül az esetleges problémákról.
2019. aug. 21. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerencsére sosem voltam ilyen helyen és remélhetőleg nem is leszek (mondjuk én már a kórházat is nagyívben kerülöm), de a logika arra enged következtetni, hogy ezek a páciensek nem szeretnék ország-világgal megosztani, hogy a pszichiátrián voltak. Azt ugye tudod, hogy ha a Facebookon véleményezel bármit, azt nem csak hogy láthatja az összes ismerősöd, de valszeg még az üzenőfalukon is elsők közt dobja fel? Nem egyszer láttam már ilyet. Na most, én sem szeretném ha az ismerőseim azt olvasgatnák, hogy hogy aláztak meg a pszichiátrián.
2019. aug. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen sajnos egyébként ,pont én is erre gondolok. Meg esetleg későbbi állásnál, munkánál sem egy jó referencia ugye. Viszont akkor így sajnos ezeken a gyakorlatokon félő, hogy nem fognak változtatni. Hallgatás beleegyezés ahogyan szokták mondani.
2019. aug. 21. 23:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez igaz, én amúgy a kórháznak tennék panaszt, de nem írnám ki sehova névvel, hogy mekkora kaka volt.:/ Csak ezzel meg az a baj, hogy azt úgy eltusolják, mint a sicc. Ha a haláleseteket is kimagyarázzak, mert az orvosok összefognak, akkor egy ember panaszának pont nem lesz semmiféle következménye, sajnos.
2019. aug. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Magánkórháznál ez hogy működik. Pl. Ott ha a beteg még ha pszichiártiai is és azt mondja pl. este 10 kor, hogy márpedig ln most azonnal hazamegyek akkor ott meg akár el is engedik. Miért van ez a nagy különbség az állami és a magán között.
2019. aug. 21. 23:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiátrián sem fog senki ott csak a bíróság, ha ön és közveszélyes vagy.


A nulla betegségtudattal rendelkező skizofrének, és a drogosok meg persze, hogy sírnak.

2019. aug. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!