Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sok egészségügyi dolgozó mire...

Sok egészségügyi dolgozó mire követel magasabb bért maganak?

Figyelt kérdés
Legtöbb esetben megertem, de az alapján, amit tapasztalok, és a környezetemben hallok, nem ertem mire fel követelik maguknak, mikor fizeted a tb-t, de ha nem maganrendelobe fordulsz a gondoddal, nem kapsz rendes ellátást, legtöbbször azt se tudják mi bajod, csak fel írnak egy akármilyen gyogyszert, és mellette olyan lekezelő, bunko stilusban beszelnek veled, ami elfogadhatatlan, úgy kezelnek, mintha idiota lennel, az anyam évek óta jarkal orvosrol orvosra, maganorvosoknal is volt, mindegyik mast mondott neki, mas praktikat, gyogyszert, műtétet, kipróbált mindent, amit mondtak, megse segítettek a nogyogyaszati bajan, csak lehúztak egy csomo pénzt rola, meg emberszámba se vettek a legtöbb helyen, az ismerősöm korhazba ment, és sírva jött ki, olyan bunkók voltak vele, az apja súlyos beteg volt, egyik kórházból a másikba került, ismerősömnek a noverke egy tűt nem tudott rendesen beszúrni, kb szanaszét szurkalta a kezet, ezek utan kerdezem, hogy mire? A lekezelő, bunko stilusukra, vagy arra, hogy le se szharjak az ember baját?
2019. aug. 27. 15:51
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Szerintem az alap problema az, hogy az egeszsegügy mar nagyon reg ota nem hivatas, hanem munka. En külföldön elek, itt joval többet keresnek az egeszsegügyi dolgozok es ugyanugy elöfordulnak a fentiekhez hasonlo szituaciok. Az a gond, hogy a fiatalok is legtöbbször (tisztelet a kivetelnek) azert mennek orvosnak, mert jol lehet keresni, vagy külföldre apolonak.
2019. aug. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Ertem ezt, de ha valaki odamegy, akármi baja lehet, minimum az, hogy normalisan beszelunk vele, vagy ha meghaladja a képességünket, hogy tenyleg mi baja lehet, legalább egy másik orvost, helyet, barmit ajánlunk neki, nem össze vissza gyógyszereket írunk fel, ami amugy sokszor tobbet is árt, nem viccből fordulnak az emberek orvoshoz
2019. aug. 27. 16:09
 3/41 anonim ***** válasza:
62%

Esélyes hogy azért, mert ehenhalni elég neki, amit kap? Kénytelen privát szférában is dolgozni, mert a xaros hatezer akármennyi tb-bol az egészségügyi ellátást se tudják finanszírozni, nemhogy a fizetését. ...

Azt hiszed olyan sok az a tb, amit fizetsz. Én külföldön élek, nálunk a minimum biztosítás 100 euro havonta. Ez csak a háziorvost fedezi. Ha szakorvos kell, akkor megy az évi 380euros saját kockazatodbol, amit te fizetsz. Itt meg vannak becsülte az egészségügyi dolgozók, bár itt se keresik halálra magukat

2019. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
15%
Teljesen egyet ertek veled, de sajnos mivel mar nem az ember a lenyeg, hanem szeretnek minel elöbb letudni a munkat (igen mi munka vagyunk az ö szemükben, egy darab hus), ezert hanyagok, figylemetlenek, sok esetben meg alkoholistak is...
2019. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
Na hát ez az. Nemrég halt meg egy ismerősünk, mert epekő miatt kezelték, aztán kiderült, hogy hasnyálmirigy rákja van. Megtudta, rá két napra meghalt.
2019. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
88%

Radiológus vagyok.

Tegnap reggel fél 8tól ma reggel fél 8ig voltam bent. Du 3ig csináltam a szakrendelést (elsősorban uh egy-két mintavétellel), nem voltam bunkó, sőt, elég cuki voltam, a félőseket biztattam.

Utána átballagtam a sürgősségire, ott lényegében szünetmentesen dolgoztam reggel fél 4ig. A klaviatúra felett ettem, mint általában (tudom, hogy gusztustalan és egészségtelen). Akkor elfogytak végre a betegek és aludtam fél 7ig. Fél nyolckor elmentem vissza a rendelőmbe, és felkészültem a holnap reggeli beavatkozásokból, hogy majd frissen, üdén tudjak kezdeni. Aztán eljöttem haza és aludtam egy nagyot. Ittam kávét. Most kéne egyet házimunkázni.

Ügyeletben találtam 2 vakbelet, egy heregyulladást, egy fura tályogrendszert, amit még tovább kell vizsgálni.

Jött egy csomó részeg, aki bebuccantotta a fejecskéjét. Egy néni, aki részegen leesett a lépcsőn. Egy másik, aki a kád szélére esett rá. Egy 2 hónapos baba, akinek lágyéksérve volt kizáródás gyanújával.

Este 10től már nem tudok kedves lenni. Főleg, ha a beteg nem köszön egy jóestét sem. Főleg, aki 10 napos panasszal éjfélkor fárad be, mert akkor nem kell sokat várni. Beszopta, mert jött a magasból zuhant ember ezer töréssel és várnia kellett.


Csak leírtam, mert jól esett leírni.

A fentieket nem veszem magamra. Nem érint. Ezt vállaltam, valami perverz módon szeretem csinálni.

2019. aug. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
48%
A hasnyálmirigy rákos ismerősödet nagyon sajnálom, de a hasnyálmirigy rák a tünetek megjelenése után már olyan előrehaladott szokott lenni, hogy kb menthetetlen volt.
2019. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Elenyészőben vannak jo orvosok, de remelem erted, hogy a donto többség nem ilyen!
2019. aug. 27. 16:43
 9/41 anonim ***** válasza:

Ma másodszor mentem szakrendelőbe 1 igazolásért .

Sajnos a kezelő orvosom szabin van,de vittem az egy hónapja általa vizsgált igazolást az állapotomról.

Már az ajtóban közölte az aszisztens nő."nem érdekel a magán problémája ".Kérjen időpontot. Lett volna decemberbe .

Reggel elmentem a kórházba .Talán még lesz idő vizit előtt.

Sajnos 4 nek sem volt,pedig jól hallottam hogy cseverésznek ,kávéznak .

A szakrendelőbe küldtek,már voltam,elmegy még egyszer .

Itt újból kivártam a 6 beteget,kb 3 óra,mire utolsónak bejutottam .

Van időpontja ? Nincs . Kell kérni,mert ide csak úgy lehet jönni.Van beutalója ? Van . Akkor majd ne felejtse legközelebb magával hozni .

Felhivtam 1 magán rendelést.

Holnap délután tessék jönni .

Ha betegek nem lennének,belőlük 1 sem kellene.

Hát igen,10000 majd egyből lesz igazolás .

Keress meg a magánrendelésen,erre megy ki a beteg ellátás .

2019. aug. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
68%

Nem vagyok egészségügyi dolgozó, de egész őszintén, neked kedved lenne 24/48 órás ügyeleteket lenyomni úgy,

hogy 3-4x annyi beteget kell ellátnod, mint amire fizikailag és mentálisan képes lennél,

szar fizetésért, amiből a családodat a városi uszodába sem tudod elvinni, nemhogy nyaralni és örülsz, hogy jut néha egy sport szeletre

bunkó betegekkel kell minden nap találkoznid, hiszen 30 éve azt súlykolják mindenkine, hogy minden eü dolgozó hülye

a személyzeti WCben örülsz, ha van papír és van mivel kitakarítanod, mert takarítót nem fizetnek

30-40 éve elavult gépekkel kell dolgoznod, miközben a fejedre potyog a vakolat, mert a 10 éve ázik a tető, de nem lehet focistadionnak átalakítani

ha elmész szabira, akkor a fél ország újjal mutogat rád, mert két megye ellátása szünetel miattad



Mindezt 0 megbecsülésért, amikor vagy borravalót kapsz (kvázi a képedbe nyomva, mint egy alamizsna), vagy a beteg hozzád vágja a szaros ágytálat, és örülj, hogy nem zsebelt ki vagy késelt meg....

2019. aug. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!