Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Betegszabadság kiterjedhet a...

Betegszabadság kiterjedhet a kezelés idejére is?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, bocs. Tehát: adott egy betegség, tünetek, kivizsgálás. A beteg táppénzre kerül, megkezdik a kezelést. A kezelés olyan, hogy munkaidőben, eü intézményben történik.

Ha a beteg érzi, hogy jobban van (nem gyógyult, de némi kellemetlenséggel, kisebb fájdalmakkal el tudná látni a munkáját), illik visszamennie dolgozni, és a munkarendjét úgy igazítani, hogy el tudjon járni a kezelésekre? Vagy nyugodtan táppénzen maradhat a kezelés időtartamára a teljes gyógyulásig? Vagy legalábbis addig, amíg már nincsenek egyáltalán fájdalmai?


2019. aug. 30. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azt tedd, amit a doki javasol! Ha otthon maradsz, lehet pár nap alatt meggyógyulsz, de ha közben bejársz dolgozni hónapokig elhúzódhat. Egyébként a táppénz és a betegszabi nem ugyanaz.
2019. aug. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Még a betegszabadság ideje tart, nem is akarom tovább húzni. De alapból kivettem szabit az első pár napra, mert bíztam benne, hogy elég lesz.

Most betegszabadságon vagyok, ez az 5. nap. Elvileg még hátra van a kezelésből 13 alkalom, ami 3 hét lenne! Ezt sokallom, ennél szerintem hamarabb rendben leszek. Másfél hét múlva már szeretnék visszamenni dolgozni.

Viszont most úgy érzem, odafigyelve, gyógyszerekkel elvileg be tudnék menni. Csak akkor nem jönnék helyre 1-2 hét alatt, plusz valószínűleg elég hosszútávú lenne. És most ezen dilemmázom. :(

Egyrészt lekiismeretfurdalásom van. Nem szoktam betegállományban lenni. Na meg pénz szempontjából sem mindegy.

A másik oldal meg: az egészségem fontosabb. Ha most nem csinálom végig, később akár műtét is lehet belőle.

2019. aug. 30. 08:23
 3/4 anonim ***** válasza:

"szerintem hamarabb rendben leszek"

Akkor viszont a kezelés sem tart addig!

Ha nem bízol a dokidban. kár az időd pazarolni.

2019. aug. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3: 15 kezelést írt fel a szakorvos. De azt is mondta, hogy lehet, elég lesz kevesebb is, az menet közben derül ki.
2019. aug. 30. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!