Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hidradenitis suppurativa hova...

BetPet kérdése:

Hidradenitis suppurativa hova forduljak?

Figyelt kérdés

Van valakinek hasonló betegsége? 1 éve kezdődött nálam, fel is nyitották a hónaljamat sebészeten, mondták hogy többször nem kell visszamennem ezzel a problémával, viszont egy idő után megint feltelt a hónaljam, fáj nagyon és egyre durvább, hasonló, mint mielőtt felnyitották. Hova menjek? sebészet vagy bőrgyógyász? Hol tudnak rajtam segíteni?


Köszönöm 22/L



2019. júl. 5. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Sebészetre
2019. júl. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

szia!

21 éves vagyok lány.

Ugyan ez a bajom...

nekem 12 eves korom óta van, orvosok mire rájöttek miez 17. éves voltam (kb 20 bőrgyógyásznal voltunk és a magán tudta meg mondani miez..)

Nekem special mindenhol van, mellem alatt, farpofák belső comb hónalj melltartó vonal.. has alatt.

kvázi sehonnan nem tudnak bőrt venni így nem műthető.

Amit csinálnak vele gyogyszeres kezelés isotretinoinnal kezelnek napi 2-3 szem ez szárítja de nem bírom egyszerűen havonta vérvétel, mindennap gyogyszer mint egy 70 éves ráadásul szét szárít mindenhol... ott is így néha kihagyok néhány napot amikor már besokalok és síró görcs. Őszintén örülök hogy találtam egy beteg társat...Szerintem ha nem sulyos neked akkor egyenlőre bőrgyógyász vele konzultáció és meg mondja mi lesz...de ez egy élet hosszig tartó betegség meg nem szüntethető csak csillapithato.. hidradenitis.hu oldalon szoktak érdemit írni mindig találok valami hasznosat.

2019. szept. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem akarlak ijesztgetni de nekem is így kezdődött mostanra meg minden olyan területen van ahol szőr nőne kb. Végig mentem az összes gyógyszeren amit adnak rá egyik sem használt de neked mivel nem olyan súlyos lehet van remény hogy használnak, csak ne roaccutant mert az baromira nem erre van mégis előszeretettel próbálták belémtömni 7 honapig..szoktak néha injekciózni hydrocortisont az is használ egy-egyre állítólag.


Egyébként életmódi dolgokkal tudod enyhíteni, tejtermékek kivonása teljesen, én már húst se eszek, se glutént mert attól is jobban kijön nekem, nem tudom dohányzole de azt is mondják, meg ha valaki túlsúlyos


Nagyon vészes esetekben vannak a biológiai gyógyszerek én azokat fogom elkezdeni de legszívesebben fejbe lőném magam mert 3,5 millió!!!!!!!!! évente a tb meg szereti tönkre tenni az emberek életét és az elálló fület persze kifizeti mert az baromi fontos de hogy valakinek szétrohad a teste az nem annyira :) még a co2 lézer segít állítólag. de ezek inkább a súlyos esetek vágod örülnék ha csak 1 lenne vagy 50 helyett :D

bőrgyógyászhoz menj de nem szívesen ajánlom semelyiket őszintén, a belvárosi orvosi centrumba dr Képíró László ezzel foglalkozik talán ő, ha súlyosabb lenne akkor szegedi klinikán van egy ilyen HS részleg én oda fogok menni.


Meg ezt használom napi többször bár a bőröm kiszárítja teljesen de legalább gennyesnek nem az-.- [link]

2019. szept. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!