Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg azért múlott valakinek...

Tényleg azért múlott valakinek 20 éven egy hajszálon az élete, mert a háziorvos heteken keresztül nem, vette komolyan? Milyen ország ez, ahol letojjuk a fiatalokat, mert az úgyis csak kamuzik?

Figyelt kérdés

Az utolsó-utáni pillanatban került kórházba és csak azon múlt, hogy amúgy egészséges, fiatal szervezete volt. Heteken át kiröhögte, meg nem vette komolyan, még azt is kitalálta, hogy bolond, meg hipochonder, mert fiatalkorú.


Nem én vagyok, de engem is komolyan megrendített. És az orvost meg semennyire.


2019. aug. 31. 20:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%
"Milyen ország ez, ahol letojjuk a fiatalokat, mert az úgyis csak kamuzik?" Azt hiszem, hogy nagyon eltéveszted az arányokat!! Vagdalozol eszetlenül. Létezik téves diagnozis. Biztosan van nem eléggé alapos, együttérzö orvos. De egy ember ESETLEGES!!!! hibájábol egy ilyen következtetést levonni elvakult rosszindulat. Aki "Az utolsó-utáni pillanatban került kórházba" annak a csodaszervezete is kevés a tuléléshez.
2019. aug. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezt a sztorit, de sok hasonlót hallottam már illetve tapasztaltam is magamon, bár nem ilyen szinten.


Sajnos az orvosok is emberek és mint olyanok, hajlamosak véleményt kialakítani tények nélkül.

Nem minden orvos ilyen, szerencsére, de létezik ilyen.


Pont nem rég olvastam egy cikket erről, hogy például vannak orvosok akiket befolyásol az, hogy pl egy nő vagy egy férfi hogyan írja le a fájdalmait, gondjait. És mert a nők sokszor jobban odafigyelnek magukra, ezért színesebben, mondhatni "mesésebben" mondják el a bajukat, mint a férfiak, akik sokszor tő mondatokban, tény szerűen, akár eljátszva, hogy nem olyan rossz, mint amúgy. Ezért vannak olyan orvosok, akik erre úgy reagálnak, hogy a nőknek kevésbé hisznek, mert ez "hisztéria". Nem direkt, de akarva akaratlanul kialakul bennük ez a vélemény. Persze ez nem minden orvosra igaz, de ilyen is történhet.


Nem akarom a háziorvost védeni. Ha ez igaz történet, akkor legszívesebben azt mondanám, hogy vegyék el a papírjait, de legalább küldjék el továbbképzésre. Sajnos történik ilyen...

2019. aug. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Anyám pont így járt. A háziorvos többször is elküldte sima antibiotikummal anyámat haza, hogy vírus, de nem az volt, a végét nem mondom el.

Természetesen ezt nem lehet ráhúzni az összes háziorvosra.

2019. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Hibázik, hogy meg sem próbálta kivizsgáltatni, vérvételre küldeni stb., hanem menjen pszichológushoz, mert csak kitalálja, meg hypochonder, mikor elmondta neki a tüneteit?


Nem vagyok eltévedve, de ennyire fiatalon senkinek nem kellene ilyen miatt meghalni, főleg, ha még el is ment orvoshoz, rengetegszer, akinek pont ez volt a baja...

2019. aug. 31. 21:10
 5/21 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogyha érzem, hogy nagy a baj, akkor orvostól orvosig járok, amíg nem vesznek komolyan. A páciens is hibás, ha érezte, hogy beteg, mégsem állt jobban a sarkára.


Én egyszer szilveszter előtt két héttel kezdtem rosszul érezni magam. Nem tudtam megmagyarázni mi a baj, szédültem, néha levert a víz, fájt a fejem, nem értettem. Elmentem orvoshoz egy hét után, azt mondta van most egy ilyen vírus, nincs nagy baj. Szilveszter után durván belázasodtam, orvoshoz mentem, aki ekkor már antibiotikummal engedett haza és mondta, hogy pihenjek, mert biztos azért nem gyógyultam meg, mert nem vigyázok magamra. Nagyon rosszul éreztem magam, úgyhogy hazautaztam a szüleimhez vidékre. Néhány nap múlva ismét iszonyatosan belázasodtam és már nehezemre esett felkelni is. Erősen köhögni kezdtem. Másnap (vasárnap) az ügyeleten kezdtem, ahonnan elhajtottak antibiotikummal, hogy hörghurutom van, túlélem. Két nap múlva sem javult semmit, így felkerestem az otthoni háziorvost, aki más típusú antibiotikumot írt, majd ugyan nem hall semmi rendelleneset, de beutal tüdőröntgenre biztos ami biztos. Ekkorra már erősen fulladtam és nem tudtam segítség nélkül 10-15 méternél többet megtenni. Állandóan lázas voltam, fáradt és sápadt. Bementem röntgenre, majd felöltöztem és még le sem tettem a fenekem a váróban, amikor a tüdőgyógyász a nevemet kiabálta a folyosón és közölte, hogy azonnal menjek be a rendelőbe. Majd az ajtóban letolt, hogy mi a fenére vártam eddig, olyan kétoldali tüdőgyulladásom van, hogy csoda, hogy még élek és készüljek fel rá, hogy innen az én érdekemben nem mehetek sehova, mentővel visznek a megyei kórházba. A következő két hét kb. teljesen kiesett, átmentem zombiba. A sokadik szenvedős éjszaka után teljesen kimerülten feküdtem a köhögéstől kicsordult könnyeimmel és csak megakartam halni, hogy végre vége legyen. 1,5 hónap alatt épültem fel és még két hónapig maszkkal jártam, nehogy összeszedjek megint valamit. Sajnos maradtak szövődményeim is.

Az orvosok szerint a szervezetem nem volt képes önmagában megküzdeni a fertőzéssel és túlzás nélkül szinte az utolsó előtti pillanatban kaptam segítséget.

Számomra hihetetlen, hogy ilyen tüdőgyulladással jártam 3 hét alatt négy orvosnál és senki nem hallott, gondolt semmit, ugyanakkor magamat is hibásnak érzem, mert egyáltalán nem tudtam behatárolni mitől érezhetem ennyire rosszul magam.

Elmúlt, túléltem, bár örök életemre megemlegettem és én is tudom, hogy lehettem volna erélyesebb már a második alkalommal, amikor nagyon jól tudtam, hogy ez valami olyan, amit még sosem éreztem, tehát baj van. Sajnos az orvosok sem mindenhatók és mindentudók, ki kell állnia az embernek magáért, nem ő érzi azt, amit én.

2019. aug. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Az én sztorim még durvább. Én 8 orvosnál jártam 8 hónap alatt. Kiröhögtek, félrekezeltek a pszichiátriára küldtek. Tüdőgyulladással indult amit asztmának néztek. Hiába montam, hogy ez nem asztma. Ordítottak velem. Csont soványra fogytam, kihullott a hajam, 130 volt a pulzusom nyugalmi állapotban, fuldokoltam. Mindenki hülyének nézett. Pedig magánorvosnál is jártam. Teljesen véletlenül derült ki a 8. Orvosnál, hogy kilukadt a tüdőm. Már nem mehettem haza a rendelőből hívták a mentőt. Műtét. Amit elrontottak. 3 hónap múlva megint kilukadt. Akkor már tudtam mi van. Úgy mentem az orvoshoz, hogy mondtam mi van csináljon röntgent. Haza akartak küldeni mert nem mutatta a röntgen. Addig erősködtem amíg átvilágítottak és ott már látszott a baj. Újabb műtét. Ennek pont ma 2 éve mikor az első volt. Borzalmas emlék. Azóta megfogadtam ha rosszul vagyok valamitől hívom az ügyeletet. A vicc hogy egy alkalommal felkelni is alig bírtam szédültem, lázas voltam. Már halálfélelmem volt. Nem bírtam a lakás másik felére sem átmenni. Háziorvos nem jött ki. Közölte hogy vírus visz lát. Ügyelet 2 nap múlva nem jött ki. 4 nap múlva végre kijöttek. Ugyan azt mondták hasmenéses vírus. Csakhogy rég elmúlt a hasmenés de még mindíg nem bírtam felkelni sem 2 hét múlva. A házorvos le se szart. Azt hitte munkából akarok lógni. A szerencsém az volt hogy elment szabira és a helyettes elküldött laborra. Kiderült nem a vírus volt a baj, hanem súlyos vérszegénységem van. Nem tudom mikor derült volna ki ha nincs a helyettesítő orvos.
2019. szept. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

Azért nagyon sok esetben a beteg bőven tesz azért, hogy ne vegyék komolyan, néha meg szerencsétlenül jön ki a lépés. Háziorvos rezidens vagyok, van olyan beteg, akit minden héten ott esz a fene a rendelésen valami hülyeséggel, amivel normális ember nem megy orvoshoz. Nagyon kell az ilyeneknél figyelni, mert egyszer úgy járunk vele, mint a fiúval, aki farkast kiáltott.

Fiataloknál is, ha már a harmincadik alkalommal kamuzol be egy betegséget, hogy ne kelljen suliba menni, akkor nem kell azon csodálkozni, hogy nem vesz komolyan az orvos.

Az is probléma, hogy a háziorvosok többsége idős, és sokan türelmetlenek, a betegek egy jelentős része meg egy rohadt kérdésre nem tud egyenesen válaszolni. Amikor például azt kérdezem, hogy fáj-e a hasa rohadtul nem érdekel melyik sebész prof operálta az illető epehólyagját 35 éve és miért. Nem hablatyolni kell hanem a kérdésekre válaszolni.

A tüdőgyulladásos hozzászólónál meg tipikusan az volt a baj, hogy túl sokan látták és nem egy orvos követte végig, rosszul jött ki a dolog. Sajnos nem mindig elég csak meghallgatni a beteget, kell a röntgen is.


Szóval mind a kettő oldal lehet hibás, én azért ebben az esetben az orvos oldaláról is meghallgatnám a történetet ítélkezés előtt.

2019. szept. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

:DDDDDDDDD


Ezt a nem akar iskolába menni, dolgoznit én is megkaptam számtalanszor, pedig soha nem lógtam és legtöbbször orvoshoz sem mentem. Meg azt is, hogy nem mertem visszamenni, ha nem javult valami, mert "ott eszi a fene megint". Rengetegszer meggyanúsított, pedig soha még csak fel sem merült bennem, hogy nem akarok suliba menni, de olyan inkább hogy rengetegszer bementem betegen, nehogy oda kelljen menni...

Meg nagyon jól leírtad, hogy igen, úgy viselkednek a háziorvosok, hogy mi az, hogy itt vagy, hogy merészelsz idejönni... Mi az, ebben a hónapban jártál itt, akkor dögölj meg a bajoddal...

2019. szept. 1. 10:24
 9/21 anonim ***** válasza:

Szépen kiforgattad a szavaimat. Van olyan beteg aki minden héten hetente több nap ott van. Megsúgom az ilyen betegek tőletek is veszik el az időt.


És bizony van olyan beteg aki lógásra használja az orvosi igazolást bármilyen hihetetlen is. Legalábbis ha valakinek minden esetben egynapos hasmenései vannak az már gyanús, pláza ha felajánlom, hogy ezt ki kell vizsgálni, kell széklet leoltás, vastagbéltükrözés stb. Jaaa, hogy az ő seggébe ne dugjanak csövet? Az ilyen beteget nehéz komolyan venni.

2019. szept. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Bocs, pláza helyett pláne akart lenni.
2019. szept. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!