Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg azért múlott valakinek...

Tényleg azért múlott valakinek 20 éven egy hajszálon az élete, mert a háziorvos heteken keresztül nem, vette komolyan? Milyen ország ez, ahol letojjuk a fiatalokat, mert az úgyis csak kamuzik?

Figyelt kérdés

Az utolsó-utáni pillanatban került kórházba és csak azon múlt, hogy amúgy egészséges, fiatal szervezete volt. Heteken át kiröhögte, meg nem vette komolyan, még azt is kitalálta, hogy bolond, meg hipochonder, mert fiatalkorú.


Nem én vagyok, de engem is komolyan megrendített. És az orvost meg semennyire.


2019. aug. 31. 20:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként sok fiatal masszívan tesz azért, hogy ne vegyük komolyan őket. Például elmondom, hogy le kellene szoknia a dohányzásról mert ezt, meg ezt okozhatja, tudom, hogy nehéz de mindenképpen megérné... Erre pofán röhög... Aztán meg jön sírni, hogy reggelente köhécsel... Meg szoktam vizsgálni őket, de azért nem kell nagy atomfizikusnak lenni, hogy tudjuk mitől van ez.


De ő fiatal és természetesen baromi okos. Neki ne mondja meg senki mit csináljon... :-D

2019. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Egyszer nekem is volt olyan, hogy mivel előtte 2x volt PTX-em, már tudtam a jeleit és elmentem az orvoshoz, tüdőgyógyászhoz, mert megint hasonló panaszom volt. Ő rendes volt, röntgen volt és látott rajta valamit, ügyeletre küldött mentővel. Ott ugyanezen a röntgenen nem láttak semmit, sőt készítettek másikat is, azon sem láttak semmit, az osztályon a főorvos mondta, hogy ez csak szimuláció és ez már fizikai fájdalomban nyilvánul meg, persze nem kapok rendesen levegőt sem, de az nem baj ugye. Naná, hogy a szüleim meg más rokonaim mind ugyanezt gondolták és próbáltak meggyőzni, hiszen a főorvos mondta, ő meg ért hozzá. Hát mondom ez marha jó, eleve nem is akartam kórházba menni, a mi orvosunk küldött ide, ő mondta, hogy lát rajta valamit. Na a vége az lett, hogy azt mondta, hogy átvilágítanak. Másnap leszegett fejjel jött a főorvos és bocsánatot kért, hogy mégis látszik, csak valamiért a röntgenen nem volt egyértelmű, szerencsére műteni nem kellett, 1 hétig bent voltam. Nálam ez happy end volt, de lehetett volna máshogy is.

Rólam azt kell tudni, hogy utálok beteg lenni, csak nagyobb problémákkal megyek orvoshoz és nem szeretek táppénzre menni, ez 1 évben 1-2x fordul elő, de van, hogy egyszer sem.

2019. szept. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

7-es válaszoló, ebben igazad van, de én azt gondolom, hogy ez nem is fog változni, amíg olyan a rendszer amilyen és ehhez valamilyen formában muszáj mindenkinek alkalmazkodnia.

Engem mélységesen felháborít, hogyha be kell ugranom a háziorvoshoz valamiért, akkor arra legalább 3 órát kell szánnom, mert az összes öregasszonyt ott eszi a fene már reggel 6-tól és természetesen mindnek nagyon sürgős problémája van, nem számít, hogy én sietnék dolgozni. Ez csak egy probléma mind közül, amin igenis segítene a vizitdíj visszavezetése. Nem 300, hanem 3000 forintos mértékben, így tényleg csak az menne, akinek muszáj.

2019. szept. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Volt a vizitdíjnak anno egy pozitív része és megoldott pár problémát is, csak ugye ez felvetett sok kérdést is egyben. Pl. az egyik az volt, hogy neked miért kell fizetned pluszban egy állami szektorban, amit fedez a TB-d, ugyanis ezt a pénzt közösbe rakják, nem konkrétan a te gyógyításodra fordítják. Itt pl. értem arra, hogy elmész egy röntgenre, akkor azt a pénzt nem a röntgen fogja megkapni.

A másik meg ami mögötte volt. Mindenki csak kibúvót keresett a fizetés alól, mármint kórház vezetés szinten. Alapból voltak akik nem fizettek, akkor volt akit csak azért vettek sürgősre, hogy ne kelljen, szóval nem igazán volt jó ez a dolog.

Én azt láttam volna jó megoldásnak, ha pl. van egy kijelölt kórház, ahová odamész és pl. minden vizsgálat 3000Ft., és akkor nincs várakozás, van időpontod, mindenki jól jár, de vegyíteni a kettő dolgot elég szerencsétlen.

2019. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
91%

Kedves utolsó a 300 forint is nagyon sokakat elrettentene már hidd el, az bőven elég lenne.

A te háziorvosodnál egyébként nem lehet időpontot kérni? Mi azt amit írtál úgy próbáljuk megoldani, hogy lehet egy-két nappal korábban időpontot kérni, és akkor kb. akkor be van a beteg hívva.

Ha lesz majd saját rendelőm, ott pedig majd tervezek olyat, hogy dolgozó délután. Magyarul a rendelés kettőtől hatig tart. A nyugdíjasoknak van aznap egy órájuk kettőtől háromig, hogyha van valami nyűgjük előadják, utána pedig csak aktív dolgozó embereket vagy tényleg akut betegeket látok el (magyarul ha a 75 éves Pista bácsi infarktust kap azért nyilván ellátom).

2019. szept. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat utolsó előttinek szólt.
2019. szept. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Na ilyenek miatt nem megyek orvoshoz... Az mi hogy NO nyugdíjas...


Egyébként volt egy osztrák háziorvos pasim. Ott időpontkérés megy, meg ha sürgős est, házipatika van stb. De nem is ilyen színvonalú a rendelő. Ja és egy évben mindenkinek kötelező egyszer megjelenni a háziorvosnál csinálnak ilyenkor vérvételt, EKG-t stb., különben megszűnik a biztosítás. Kimennek öregekhez házhoz, vagy beteghez, kisgyerekekhez (elvileg itthon is kéne, de...) Itthon meg kikészül, ha már évek óta nem voltál ott, de lemerészeltél betegedni és vérvételt még csak a súlyosabb esetekben sem kér... Aztán ha mégsem az, vagy beutalt és kiderült hálaisten nincs baj, olyat kapsz, hogy megemlegeted, hogy megszülettél is, de minimum egy ideig ne menj oda...

2019. szept. 1. 13:13
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Házhoz csak olyanhoz megyünk ki, aki nem tud bejönni, nem véletlenül. Ha kimész házhoz fele annyira jó ellátást nem tudsz nyújtani, mint a rendelőben, mert nem tudod magaddal cipelni a teljes eszközparkodat. Tipikus példa ugyan van már transztelefonikus EKG, de azért a rendelői még mindig lényegesen jobb minőséget tud csak éppen nem olyan nagyon kicsi, hogy szívesen cipelgetném.


És nem azt írtam, hogy no nyugdíjas, azt írtam, hogy egy héten van egyetlen nap amikor a nap egy részében nem írok nekik receptet, meg nem foglalkozom a krónikus problémáikkal, csak az akutakkal, azért, mert ők a hét maradék négy napjában bőven be tudnak jönni, mert nem dolgoznak, azt a három órát pedig szeretném azokra az emberekre fordítani, akik a hét többi napján nem tudnak bejönni, mert dolgoznak. De szerintem te csak szimplán kötözködni akarsz, meg rajtam kiélni az orvosokkal szembeni frusztrációdat. Ha azt mondom az ég kék közölnéd, hogy zöld.

2019. szept. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem utálom az orvosokat és frusztrált sem vagyok. Csak te teljesen az itteni orvosra hasonlítasz és úgy gondolkodsz. Amivel meg én nem értek egyet, leírtam miért...
2019. szept. 1. 13:37
 20/21 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Te vetíted ki rám azt, amit gondolsz az orvosodról. Én írtam neked pár példát arra, hogy miért viselkedhetett a kolléga úgy ahogy. Tőlem vizsgálat nélkül még egyetlen panaszos beteg nem távozott és kifejezetten szoktam kérni a betegeimet, hogy jöjjenek vissza, ha nincsenek jól. De bizony vannak hülye betegek is, akik visszaélnek az orvosi ellátással. Azt nem feltételezem, hogy ilyen lennél, de vannak ilyenek is.
2019. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!