Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A szorongásommal és egyéb...

A szorongásommal és egyéb lelki gondjaimmal kihez forduljak először? Háziorvoshoz szoktak menni ilyennel?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, kiskorom óta ugyanahoz a háziorvoshoz járok, eddig csak megfázással vagy ilyen fizikai betegségekkel mentem hozzá.

Minden napom egy szenvedés mikor emberek közé kell mennem, egyszerűen rosszul vagyok a tömegtől, mindenféle zajtól, nevetéstől, vagy ha szerepelnem, beszélnem kell mások előtt,amit az iskolában gyakran el is várnak. Ma el is sírtam magam órán, és nagyon rosszul érzem magam ettől is, hogy most így még kínosabb lesz minden. Szeretnék valakit aki segít



2019. szept. 3. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichologus, de iskolapszichologus is segithet.
2019. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
inkább a pszichiáter. nem kell beutaló.
2019. szept. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Pszichológushoz. Ez nem a háziorvos kompetenciája, nem tud vele mit kezdeni. Pszichiáterre sincs szükség, mert ő orvos, erre pedig nem gyógyszer kell, hanem önbizalom-növelés.

Neked kell beletenned a magad részét, el kell sajátítanod azt a gondolkodásmódot, hogy "És akkor mi van?". Senki más sem tökéletes, más is követ el bakikat, és nem dől össze a világ, sőt, ebből áll. Nem kell tökéletes teljesítményt elvárnod magadtól (gondolom, a szüleid várják ezt el), megfelel az "elég jó" is. Olyan, amilyen, te mindenképp a legjobbra törekedtél, de nem sikerülhet minden egyformán. Ha mondjuk belesülsz egy versbe, másnap már senki nem fog rá emlékezni, mert már mással foglalkoznak.

2019. szept. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A pszichológust ajánlom célzottan. Ő a lelki problémák szakembere. Elsőkörben ezért ez lenne a legmegfelelőbb, ha hozzá fordulnál. Ha ő súlyosnak ítèli meg, vagy gyanús, hogy gyógyszeres kezelés is kellhet, akkor esetleg tovább küld pszichiáterhez. A hàziorvosok általában nem igazán tudnak ezzel mit kezdeni, legtöbbször, max ő is enyhe nyugtatót ír fel, vagy tovább küld pszichiáterhez. Nem mondom, hogy egyáltalán nem jó ötlet vele beszèlni erről, mert én is ezt tettem az enyémmel, de ehhez ismerni kell a dokidat, tudni, hogy mennyire vevő az ilyenekre, mennyire türelmes, segítőkész, vagy csak pörgetné a betegeket, hogy csak menj màr. Végülis mivel a háziorvosod ezért úgy lenne helyes, ha minden problemádról (nyilvàn ami az eü állapotoddal összefügg) tud, meg a lelki dolgokról is adott esetben, csak sajnos sok esetben ezt a magyar eü ellátó rendszer nem teszi lehetővé, mert sok esetben alig jut idő egy-egy betegre.

Hozzáteszem tisztelet a kivételnek, és van aki időt szakít erre is. Én pl. a múlt héten elmondtam az enyémnek a lelki problémàim egy részét, mikor voltam nála, mert amúgy lehet köze van az alap tüneteimnek ezekhez a gondokhoz, ami miatt járok hozza (gyomor problémàk), meg mert annyira úgy éreztem elérkeztem a tűréshatáromhoz, besokalltam, minden vacak összejött, hogy valakinek ,,ki kellett panaszkodnom magam".-Kijelenthetem az èn dokim, nagyon segítőkész, vdgighallgat, próbál segíteni ahol tud, nagyon empatikus, szóval igen, van ilyen is, csak ki kell fogni. Szerintem, ha nincs más, vagy nem akarsz egyből pszichológust egy próbàt megér.

2019. okt. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!