Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha szájsebészeti műtétre van...

Ha szájsebészeti műtétre van időpontod, és nem jelensz meg, akkor 47 ezer forintot számláznak ki neked. Tudtok erről valami jogszabályt?

Figyelt kérdés
Mai napon közölték a Szentkirályi utcában, hogy szerencse, hogy megjelentem az intézet által adott időpontban, mert ellenkező esetben, hiába van tb-m, 47ezer forintot kellett volna fizetnem. Hallott erről valaki valamit?

2019. okt. 1. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nekem új, de ha így van az jogos és igazuk van. Ugyanis lefoglaltál egy időpontot, akkorra csak téged vártak nem mást, ott állt glédában a kedvedért egy orvos, meg legalább egy asszisztens, ez pedig pénzbe kerül, mert ha nem vagy ott akkor kárba vész az idejük. Lehet hogy a rendelő számára is jelentősége van hogy mennyi TB által finanszírozott ellátást bonyolítanak, és ha nem jelensz meg a lefoglalt időpontban akkor az ellátásodat nem tudják lejelenti, azaz nem kapják meg utánad a finanszírozást. Magyarul ott állnak üresjáratban, csak az idejüket töltik amit a TB nem fizet ki, miközben ha egy másik beteg kapta volna az időpontot aki tényleg el is megy, akkor mindez nem lenne. Szóval nem lehet az időpontokkal szórakozni, helyes ha szankcionálják.
2019. okt. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
56%

Az, hogy jogos lenne-e az más kérdés.

Nincs ilyen jogszabály és nem is tudnák hogy behajtani rajtad, hacsak nem magánrendelésről lett volna szó.

Az más kérdés, hogy nem lemondani etikátlan.

2019. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne jogos? Lefoglalta az időpontot, akkor valakinek fizetnie kell. Ha megvolt a beavatkozás akkor fizet a TB, ha nem volt meg és kárba veszett az orvosok ideje, akkor fizet az aki nem jelent meg. Nincs ingyen az orvosok ideje, ezzel nem lehet szórakozni.
2019. okt. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De aztán, ha odaállítok és aznap mégsem műtenek, én is kérem ám a 47 ezret!
2019. okt. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Jogos! Ez szolgáltatás, ők sem szórakozhatnak a te időddel.
2019. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
56%
Nem kérhetnek ezért pénzt állami intézetben, nincs ilyen jogszabály, de egyébként be lehetne vezetni.
2019. okt. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Szerencsére elmentem, és ott a recepción, a betegfelvételnél mondták meg, hogy amennyiben nem mentem volna el, fizetnem kellett volna. De szerencsére minden oké, túl vagyok a műtéten is.
2019. okt. 2. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!