Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvos megteheti azt, hogy...

Az orvos megteheti azt, hogy megtagadja a táppénzre való kiírást?

Figyelt kérdés

Öcsémet ma diagnosztizálták vastagbélpolipokkal, daganattal. Aminek az lesz a velejárója, hogy el kell távolítani a vastagbelének egy részét. A főorvosnő a leletre ráírta, hogy mérsékelt fizikális megterhelés. Ő elment a háziorvoshoz, de nem írta ki táppénzre, sőt azt a megjegyzést tette, hogy oldja meg, ahogyan akarja.

Ennek az az előzménye, hogy a drága háziorvos nem volt hajlandó beutalót adni a gasztroenterológiára és öcsémék magánúton jutottak el odáig. Ergo az a barom szimplán sértődött, hogy az ő közreműködése nélkül történtek a dolgok.

Kérdés. Ezt mennyire nem teheti meg? Valamint van e erre megfelelő paragrafus, hogyha továbbra is akadékoskodik akkor az orvosi kamaránál feljelentéssel élhessünk?



2019. okt. 1. 21:24
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egy link is nagy segítség lenne.. Keresek, kutatok, de egyelőre sikertelenül.
2019. okt. 1. 21:27
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez az orvos hülye, biztos az volt a baja hogy nem kapott borítékot. Váltanék háziorvost. Feljelenteni nem érdemes, mert meg tudja magát védeni olyan szakmai dumákkal, amiket ti át sem tudtok látni. Sajnálom, hogy ez történt, volt a családban ilyen eset és egy ilyen műtét után dolgozni nem nagyon lehet, főleg a kellemetlen, hasmenéses tünetek miatt. Gyors felépülést kívánok az öcsédnek!
2019. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Háziorvost kell váltani főleg ha ilyen megjegyzést írt be hogy oldja meg. Az megint más ha semmit nem találnának és emiatt könyörögne táppénzért azt megteheti hogy megtagadja ha nem indokolt, de az öcséd esetében ez már más, így nem dolgozhat maximum irodában, de egyes cégek még ezt sem engednék.
2019. okt. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Orvos váltás!
2019. okt. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az orvos váltás alap, de egyszerűen nem hagy nyugodni ami történt. Ezt nem teheti meg. És itt nem csak a hatalmas igazságérzetemről van szó. Hanem arról is, hogy az ilyen ne praktizáljon. Ha rajta múlt volna a kivizsgálás, mire odaérünk, már áttétes daganatos a 24! éves testvérem.
2019. okt. 1. 21:40
 6/15 A kérdező kommentje:
Még nem értünk a műtétig. Ma lett felállítva a diagnózis. De a folytonos hasmenése és fájdalmai adottak.
2019. okt. 1. 21:41
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, nem is akartam leírni hogy azért mi lett volna ha nem mentek magánorvoshoz..... akkor rosszabbá vált volna a helyzet. Én a helyedben még valami tévés hírműsornak is szólnék. Annyi ilyen bunkó háziorvos van, hogy csak na. A másik meg... fűt-fát kiírnak táppénzre, akkor pont az öcsédet nem? Igazságtalan! Még jól be is olvasnék neki a helyedben
2019. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves hetes válaszoló(de személytelen ez így)

Sajnos nem állnék meg a szavaknál. Egy órája mondtam édesanyámnak, hogy leutazok vidékre(én Budapesten élek) és helyrerakom azt az alakot, de óvaintett, ismerve a fiát. Nem azt mondom, hogy egy állat vagyok, de az ilyet képtelen vagyok tolerálni és ha elkezdene arrogánskodni, engem még aznap előállítanának.

2019. okt. 1. 21:53
 9/15 A kérdező kommentje:
Szóval semmit nem tehetek az orvos ellen...
2019. okt. 1. 22:07
 10/15 anonim ***** válasza:
Engem egyszer infarktussal küldött ki a váróba a házi"orvosom", mondván, ne nyafogjak. Miután elájultam, egy beteg hívta ki a mentőket. Ez az ember már nem dolgozik orvosként.
2019. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!