Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Terhesen vártam édesanyámra...

Csandi84 kérdése:

Terhesen vártam édesanyámra CT vizsgálatára, a vàróban kaphattam-e sugárzást?

Figyelt kérdés
2019. okt. 14. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. okt. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Tipikus idiota anyuka😀😀 egyebkent elmondom, hogy allandoan sugarzasban vagy. Csak nezz utanna.
2019. okt. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Váróban? Ugyanmár, dehogy!
2019. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Egy nyelvtankönyv sugárzásában lehetnél.
2019. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem a kék golyóban voltam az alagsorban ahol tárva nyitva vannak az ajtók az after loadingnal azért kérdeztem. Nővérke mondta hogy menjek fel. Amúgy aki nem tud értelmes választ adni minek ír
2019. okt. 14. 13:14
 6/8 anonim ***** válasza:

A kettes válaszoló arra utalt, hogy mindenhol van sugárzás. Nem tudod kikerülni.

Ha egy sugárterápián átesett ember áll mögötted a boltban, azt sem tudod. Mégis ott van.

2019. okt. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem. Erre figyelnek a készülék elhelyezésekor. Amúgy is fókuszáltan sugároz a betegre, nem össze-vissza.
2019. okt. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Nem kaptál abból semmilyen sugárzást. Mert miért is kaptál volna? CT vizsgáló ajtaja biztos nem volt tárva nyitva és amúgy is rossz a kérdés, mert ha lenne a váróban, akkor szerinted a személyzet mennyi sugárzást kapna naponta?

Amúgy a szórt sugárzás is csak a dózis 1%-a lenne, hivatalosan amúgy te évente 1 mSv dózist kaphatsz ionizáló sugárzásból. Ha pl. egy CT vizsgálat 12 mSv, akkor is szórtból az csak max. 0.12 mSv, ha közvetlen ott állnál mellette, de figyelembe véve a távolságot is, ez az érték a távolság négyzetével arányosan csökken. Ergo, ha már 4 m-re van és semmilyen fal, se ajtó sem lenne, akkor sem kapnál szinte semmit.

2019. okt. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!