Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Előfordulhat, hogy valakinél...

Előfordulhat, hogy valakinél használt tűt használnak vétvételnél?

Figyelt kérdés

Minden egyes vérvétel után emiatt rettegek.

Ma reggel voltam, és már megint ezen jár az agyam.



2019. okt. 15. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. okt. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Egy ismerősöm testvérének a fülét fertőzött tűvel szúrták fel, valamikor a 60-as évek végén - 70-es évek elején. Meg is halt szegény.

De manapság nálunk nem hallani ilyesmit.

2019. okt. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk így futószalagszerűen csinálják a vérvételt, mindig hatalmas tömeg van. A nővér mellett az asztalon egy tálban van egy csomó új tű, és mindig abból vesz, utána meg gondolom kidobja (arra nem figyeltem, az asztalon levő tűrengeteg vonzotta a szemem). Nyilván nem fogja a kukából kitúrni a használtat, hogy téged direkt megfertőzzön. De amúgy is nagyon kicsi lenne a fertőzés esélye, pláne gyógyíthatatlan betegségé, mert ezek elég ritkák nálunk.
2019. okt. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szamo77db ***** válasza:
Kizártnak tartom. Bár én sokszor olyan kis naiv vagyok...
2019. okt. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
teljesen kizárt.
2019. okt. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sssaszem ***** válasza:
nem fordulhat elő, hogy használt tűvel vegyenek vért, mert a vérrel veszélyes a fertőzés. Ezért Minden embernél csak egyszer használatos tűt használnak. Mert ugye, ha használt tűvel vennének vért egy másik embertől az, bizony megfertőződhet hepatitisszel.
2019. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!