Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tegyek repedt sarok ellen?

Mit tegyek repedt sarok ellen?

Figyelt kérdés
sajnos 1-es típusú cukorbeteg is vagyok

2019. okt. 15. 21:38
 1/6 anonim válasza:
Álltalában a szarvasfaggyú krémet szokták ajánlani, bár nem tudom, hogy ez milyen hatással van cukorbetegekre vagy hogy egyáltalán van e köze az egyiknek a másikhoz :/
2019. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem bőrgyógyàszt, vagy pedikűröst kéne erről kérdezned.
2019. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak lassan fokozatosan lehet ezen javítani. Minden nap kell egy kicsit áztatni és reszelni. A pengés bőrkeményedés vágó eszközök nagy körültekintést igénynek, mert sajnos könnyen belevághatunk vele az élő húsba is. Cukorbetegség esetén pedig minden seb lassabban gyógyul. Tehát én a sarokreszelést ajánlom. Ezután sarokpuhító krémet kell alkalmazni. Nekem van szilikonos sarokzoknim, ami arra szolgál, hogy a bekrémezett sarok jobban beszívhassa a krémet, és jobban puhuljon a száraz sarok bőre. Én egész éjszakára fent szoktam hagyni, az eredmény csodálatos!
2019. okt. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is az áztatás + reszelés kombót ajánlom, nekem nem cukorbetegként is ez a leghatékonyabb.
2019. okt. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
en is csatlakozom az elottem szolokhoz! nekem is nagyon csunyan kivolt repedve en le is tepkedtem a bort, no letemre szegyeltem,raadasul minden harisnyamat kiszakitotta egybol. megelegeltem. Furdes utan kicsit megtoroltem es sarokreszelovel reszeltem. Nem szabad mindennap en ketnaponta csinalom. Utana tenyleg jo bekenni valami zsirozoval vagy ilyesmi bar en van hogy azt se szoktam. Elso alkalom utan is mar csodas volt!
2019. okt. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! Kifogom próbálni és majd jelentem, hogy mi a helyzet! 😉
2019. okt. 16. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!