Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meg lehet valahogy úszni a...

Meg lehet valahogy úszni a középsulis orvosi vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Nagyon alapos női orvos van a suliban aki nagyon flegma is tényleg mindent megvizsgál ami csak létezik rajtunk és nem csak úgy felületesen. Tavaly is nagyon kellemetlenül éreztem magam mert szólt hogy vegyem le a melltartót és feküdjek úgy le de én kértem hogy nagyon szégyenlős vagyok engem ne úgy vizsgáljon már meg de nem engedte és bunkózott hogy nem kivételez és alaposan csak így tudja meghallgatni a szívem ő rendesen fogja a munkáját végezni.. Szünet után lesz orvosi vizsgálat és nagyon nem szeretnék menni hogy megint ez legyen mit lehetne tenni? :( Ráadásul észrevett valami zörejt nálam és nem mentem el pedig adott beutalót és tuti nagyon cseszne érte.. Azt most is észre venné?
2019. okt. 22. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem lehet megúszni. Hogy lehet ennyire félni egy rohadt orvosi vizsgálattól? Mit fogsz csinálni, ha majd szülni fogsz? Mi a szégyellnivaló a testeden, neki az csak egy munkadarab, és neki is ugyanolyan van, csak a tied szebb. Ne foglalkozz vele, vannak bunkó emberek, nemcsak aranyosságokból áll a világ! Azokkal is együtt kell élni. A szívzörejedet vagy észreveszi, vagy nem, de ha észreveszi, nyugodtan menj el kardiológushoz, legalább megtudod, mi van. Nem csupa móka-kacagásból áll az élet, néha olyat is kell csinálni, amihez az embernek nincs kedve, viszont hasznos.
2019. okt. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Egy orvosról van szó, nem egy kukkolóról, ő a te érdekedben végzi a munkáját!

Jobb is, ha hozzá szoksz a gondolathoz, hogy ez nem megy másként. Később majd a nőgyógyásznál sem mondhatod, hogy bocs, de a bugyit fenn hagynám..

2019. okt. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Én már nagyon öreg vagyok, de nem értem ezt az iskolai orvosi vizsgálatoktól való indokolatlan félelmet. Ennek megvannak a racionális okai és "örülni" kellene, hogy ingyen, ráadásul iskolaidőben szakember felmér bizonyos jellemzőket az iskolaköteles gyerekeken annak érdekében, hogy akár csak egy ilyen hozzávetőleges vizsgálattal ki lehessen zárni olyan kisebb-nagyobb egészségügyi problémákat, amelyek addig a nem rendszeres orvosi ellenőrzés hiányában rejtve maradtak ill. a közeljövőben kifejezetten kellemetlen orvosi beavatkozásokat lehetne elkerülni, ha elejét veszik időben a dolgoknak.

Az ember azért megy orvoshoz, mert valami egészségügyi baja van ill. az orvosnak az a szakmája, hogy más embereket vizsgáljon nap mint nap, tehát számára nem idegen az emberi test látványa. Az embernek meg gyerekkorától kezdve azt is meg kell tanulnia, hogy levesse szégyenlősségét és nyugodtan mutassa meg a testét a teste karbantartására kitanult szakembernek. Ha egy idősebb, már lógó emlőjű nő szégyen nélkül leveszi a melltartóját, akkor mi a fene szégyellnivaló van egy fiatal nő esetében. Sajnálatos, hogy egyes családokban a családtagok egymás előtt is "szégyenteljesnek" találják és takargatják a testüket, holott a természetes emberi testen nincs mit szégyellni. Te meg valóban "bunkó" vagy, ha nem mentél el a beutalóval az érintett orvosi vizsgálatot elvégeztetni. Ha a saját testeddel így viselkedsz, hogyan fogsz viszonyulni más emberekhez ? Ha szívzörejt észlelt, az lehet komolyabb szívprobléma jele is, ami korábban egy gyerekkori testnél nem volt észrevehető.

2019. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
A helyedben én örülnék annak, hogy van egy alapos, körültekintő iskolaorvosom - ha már egyszer a háziorvoshoz nem járok -. Az orvos nem azt fogja nézni, hogy a Te tested milyen milói Vénusz formákat is predesztinál, hanem azzal foglalkozik, hogy egészséges vagy-e, az általa észlelt problémákat pedig igen is komolyan kell venni. De a Te dolgod. Ja, valami zörejt vett észre a szívednél és nem mentél kivizsgálásra? Gratulálok! Csak így tovább.
2019. okt. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Te tiszta hülye vagy. !!!

EGy női orvostól félsz hogy meglátja a cicidet?

Nem is értem, akkor neked férfi orvos kellene és az jobb lenne?

De megérdemled hogy letoljon ott mindenki előtt, amiért nem tartottad be az utasítását.

Amúgy hány éves vagy?

2019. okt. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell így válaszolni normálisan tettem fel a kérdést. Azért nem mentem el mert ezután a rossz élmény után nem tudtam rávenni magam mégegy ilyenre :/ 14 vagyok egyébként 6 osztályos gimibe járok
2019. okt. 22. 16:53
 7/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
79%

Ezt én sem tudom megérteni, volt már sok ilyen kérdés. Miért kellene megúszni egyáltalán? Oké, vannak olyan dokik, akik nem szimpatikusak, ez van, nálunk is ilyen volt, de sosem szégyelltem magam, mi is paráztunk sokszor, aztán nem történt semmi, túlélte mindenki. Engem is küldött szakorvoshoz, viszont elmentem, mert tiszteltem annyira.

Ma már ott tartunk, hogy orvosnál sem akar senki levetkőzni, jesszus.

2019. okt. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!