Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvosi vizsgálat volt...

Milyen orvosi vizsgálat volt számotokra kínos iskolásként vagy háziorvosnál Ha rutin vizsgálatként bevezetnék, köteleznék a teljes fizikális vizsgálatot, tehát mindent nézne az orvos sértene, kínos lenne neked? Te elleneznéd? (lennt)

Figyelt kérdés
A teljes fizikai vizsgálatot elleneznéd,vagy bevezetnéd?Szabad lenne ezt csinálni?Vagy figyelembe kell venni az emberi jogokat,nézeteket és nem lehet ráerőszakolni mindenkire.
2014. jan. 2. 12:41
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Mi az a vizsgálat amit nem engednél,csak ha a vizsgált fél hozzájárul?Szabad bármit természetesnek venni a vizsgál fél megkérdezése nélkül?


Hogy lehet igazságot tenni a különböző álláspontokban?

-Úgye van aki bevezetné,és van akiknek ez sértő,akiknek szenvedés,sok rossz tapasztalatot lehetet írni.Akkor hogy lehet igazságot tenni,hogy a különböző álláspontúkakat figyelembe vegyük.

2014. jan. 2. 12:46
 2/20 anonim ***** válasza:
Neked milyen vizsgálat volt kínos ?
2014. jan. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én/mi kínosat viszonylag elkerültem párszor(amit nem betegség indokol,ha bajom van akár ciki akár nem megyek szakorvoshoz persze)tehát valami éves vizsgálatra gondolok most,mert utána néztem hogy nem kell résztvenni rajta(középsulis pénisz vizsgálat lett volna:-)).De nem én vagyok a lényeg.
2014. jan. 2. 12:54
 4/20 A kérdező kommentje:

De a vizsgálat álló és fekvő helyzetbe lett volna 15-16 évesen kb és persze 2 náluk alíg idősebb nővér előtt,meg dokinő előtt,ha ez nem kínos akkor nem tudom mi.De mondom elkerültem,a mi szót meg azért írtam mert nem csak én a többiek is,de csak az utána járás miatt.


De te és mások a lényegeket most.

2014. jan. 2. 12:56
 5/20 anonim ***** válasza:
Nálunk 9 középiskola van, sehol nincs nemiszervi vizsgálat.
2014. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Andizsuzsi ***** válasza:

Most sem vagy köteles a teljes fizikai vizsgálatnak alávetni magad. A kérdés már többször felmerült itt, kár, hogy nem arról folyik a vita, hogy miért nem természetes az, ha az orvos vizsgál? Olyan 14 éves leányok, akik a szüzességüket már rég elveszítették, esetleg több partnerük is volt, sápadoznak és ájulgatnak biológia órán, amikor a nemi szervekről kell beszélni, azokat nevén nevezni és működésüket elmondani (tapasztalat). Vagy kapkodnak a mellüket takargatva, amikor az iskolaorvos megvizsgálja őket.

A természetes szemérem nagyon fontos dolog. Kár, hogy a mai fiatalok egy része nem tudja, hogy hol és mikor helyénvaló.

2014. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

az jó,csajoknak mell vizsgálat lett volna,meg a szemérem hajlat vagy ilyemi,csak férehúzták volna oldalt kicsit az alsót.De az oknyomozók ők voltak.


De neked mi lett volna vagy lenne ciki?Ha bevezetnék a teljes fizikális vizsgálatot amibe ez is beletartozik egyetértenél vele?Zavarna?

2014. jan. 2. 12:59
 8/20 A kérdező kommentje:
Ez igaz,de az van hogy biológia órán sem tanulunk hogyan is néz ki egy normális intim rész,vagy mi micsoda,mi a normális és mi az ami eltérést jelent,mivel kellene orvoshoz menni ha megtapasztaljuk,nincs lehetőség erre,ez elég fontos lenne.A barátaim is voltak akik nem tudták mi a fitymafék,a csajok meg azt hitték 8.-ban hogy a csikló a szeméremajkuk és hogyan lehet kettő:-)Ez az oktatás hiánya is azért nem?.De nem minden 14 éves lányt kezelgetnek ezt hidd el,sokan arról írnak még 18 évesen is hogy szűzek és mi lesz az első szűrővizsgálaton.Azért korábban kezdjük sokan a sexet,és több infóra lenne képel együtt szükség,meg tájékoztatásra hogy ne legyen baj.
2014. jan. 2. 13:04
 9/20 anonim ***** válasza:

Már általános iskola 5. osztályától mennek a védőnői felvilágosítóórák.

Egyébként meg mindenkinek egyéni érési üteme van, erre kellene nagy hangsúlyt fektetni. És itt van a szülő felelőssége, hisz ő ismeri legjobban a gyermekét. De ez a láncszem valahogy kimarad.

Én is biztos rosszul érzetem volna magam.

Bár, ahogy olvasom itt a sok fitymafék és fityma szűkületes kérdést nagyon rosszul dolgoznak ezek a doktorok, minden második pasi kérdés erről van.

2014. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom hova jártok, nálunk iskolaorvosi vizsgálatoknál egyszer sem nézték meg a nemiszerveket.
2014. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!