Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » HappySmile fogszabályozás...

HappySmile fogszabályozás Mezőkövesden?

Figyelt kérdés
Van valaki, aki a mezőkövesdi rendelőt választotta, és ott kapta a happysmile fogszabályozóját? Ha igen, mik a tapasztalataitok?

2019. okt. 30. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Bocsi ez a happysmile miben másabb mint egy sima, fém, üveg(zafír), porcelán, fogszabályzó?

Szerintem ha bemész akkor mindent eltudnak mondani, nekem üvegzafír volt (nem volt ilyen hypeolt neve, legalábbis nem tudok róla), ismerőseimnek volt fém és porcelán, azokról tudok véleményt, tapasztalatot mondani

2019. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Happysmile magában, azért nem a “legjobb” mert folyamatosan rajtad kell, hogy legyen (mint egy rendes fogszabályzó) és szokott látszani, nincs olyan hogy láthatatlan, egy egy sín ára 50-70 ezer körül mozog és általában 8-10db kell. Nem tudom hogy volt-e hagyományos fogszabályzód, vagy legalábbis az újfajta éjszakai (az is ugyanilyen sines) de ott mindig van egy folyamatos pici húzás, ami lehet este nem zavaró de nappal, hosszútávon nagyon is zavarhat. Illetve amint abbahagyod és nem hordod az utolsó/éjszakai fogszabályzót, akkor nagyon hamar vissza fog mozdulni, mivel hamar “húzták, rendezték” helyükre a fogaid. A hagyományos is azért is hosszabb, mert ha ott már nem hordasz éjszakait, akkor se fog igazán visszamozdulni a fogsorod, de hogy őszinte legyek ez egyénfüggő. Valakinek az egész fogsor szabályzása hagyományos fogszabályzóval is max egy évig tart és sosem mozdul vissza, van akinek 3-4 évig és levétel után fél évvel után, már nem áll szépen a fogai.

Ha nagyon zavarnak a fogaid, akkor lehet belső oldalra ragasztott fogszabályzót kellene kérned, árban olcsóbb mint a happysmile és az tényleg nem látszik. Lehet picit hosszabb idő de legalább akkor szépen fognak állni a fogaid valószínűleg hosszabb távon és senki se fogja tudni hogy neked bármi is van a fogaid mögött😁 (olyan szinten, hogy se beszéd vagy evés közben, sehol máshol, még csók közben se tűnt fel)

2019. okt. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sose volt még fogszabályozóm. Leginkább azt szeretném, hogy minél gyorsabban legyen minél szebb fogsorom, de bonyolult eset vagyok.


Három éve már voltam egy miskolci rendelőben érdeklődni, hogy mit lehetne velem kezdeni:

1. Mélyharapás, az egyik szemfogam fentebb van mint kéne, a másik szemfogam meg tejfog, és nincs mögötte semmi.

2. Alapjáraton elég gyenge a fogzománcom, tele van fehér foltokkal, ezért "fluoridozok", mint a bolond, de a felső két metszőfogam teteje így is tömés...

3. Tanár is vagyok egy kisebb iskolában, úgyhogy max. nyáron tudok elszabadulni egy konzultálgatós (mintavevős, ct-s) körre (hacsak nem akarnám nagyon megszívatni a kollégáimat, de nem akarom.)


A második pont miatt mondta a doki (és én is így voltam vele), hogy a sínes megoldás jobb lenne, mert akkor nem romlanának tovább a fogai a miatt, hogy nem tudom őket normálisan megmosni...viszont az első pont miatt (túl bonyolult) meg nem biztos, hogy alkalmas lennék rá. A mintavétel stb... meg 50ezer lett volna, én meg akkor nem engedhettem meg magamnak, hogy kiadjak valamire ennyit, ami nem is biztos. Akkor lemondtam az egészet, és azóta inkább gyűjtögetek.


Mondjuk a vége az lesz a dolognak, hogy egy másik miskolci rendelőbe megyek, inkább megvárom a nyarat, az egyik doktornőről sok jót hallottam, hátha kitalál valamit.


Ilyenkor is érzem, hogy mérföldkövekkel könnyebb dolgom lenne ha budapesti (vagy legalább miskolci) volnék, de sajnos nem vagyok. :D

2019. okt. 31. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!