Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pszichológusnál ezek hogy...

Pszichológusnál ezek hogy zajlanak?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, de gyerekpszichológushoz fogok menni, ennek a hónapnak a végére van időpontom, és lenne pár kérdésem azokhoz akik jártak pszichológushoz vagy esetleg ők maguk pszichológiával foglalkoznak:

- Életemben egyszer voltam psz-nél, akkor édesanyám is bent ült, ez minden esetben így van? Vagy vele inkább külön fog beszélgetni (ha fog)?

- Mire számítsak az első alkalomnál?

- Kell majd valami tesztet kitöltenem?



2019. nov. 1. 21:13
 1/5 anonim válasza:
76%

Szia 🙂 én is gyerekpszichológushoz járok és én is 17 évesen kezdtem el járni hozzá. Ha gondolod és segít akkor leírom, hogy nálam mi volt és a tapasztalataimat. Nekem először anyával beszélt külön, és utána mentem hozzá én egy héttel vagy kettővel. Az első alkalommal azt beszéltük meg, hogy mi miatt szeretnék hozzá járni, és , hogy mi legyen a terápia célja és, hogy milyen gyakran fogok hozzá járni. Az ezutáni alkalmakon megcsináltam egy csomó tesztet (depresszió, rorschach, IQ, meg egy irtó hosszú és rémes tesztet ami azt nézte, hogy nincs e valami pszichiátriai betegségem..ezekre ugye azért, volt szükség mert ha kiderül, hogy van valami olyan bajom amihez ő "kevés" vagy nem az ő hatáskörébe tartozik akkor tovább tudjon küldeni egy megfelelő szakemberhez hogy megfelelő segítséget kaphassak) és miután ezek megvoltak és kiderült, hogy mentálisan egészséges vagyok, megkérte, hogy meséljem el az életemet, és azt is megbeszéltük, hogy meddig fogok hozzá járni. Ezután kezdtük el a tényleges terápiás munkát ugye a kijelölt célok alapján. Nehéz és hosszú folyamat volt (azaz még most is az) de minden pillanat megérte. Ami nagyon fontos, hogy ehhez te is kellesz. Aktívan neked is részt kell venned benne, ő nem fogja megoldani a problémáidat viszont rá fog vezetni, hogy te hogyan oldhatod meg őket saját magadnak. Új megoldási és megküzdési stratégiákat ad a kezedbe és a te döntésed, hogy használod e azokat és hogy melyiket mikor. Én 17 évesen kezdtem el járni hozzá és 1 naptári évet jelöltünk ki a terápiára. Viszont mikor ez letelt felajánlotta, hogy ha szeretnék még járhatok hozzá. Így most érettségiig fogok még hozzá járni (azaz májusig). Sokan mondják, hogy a pszichológus nem ér semmit és hogy nem segít. Ne higgy nekik. Ők többségben azt várták h majd a szakember megoldja helyettük a problémát..csakhogy ez nem így működik. Persze az is megeshet, hogy nem volt jó a pszichológus akihez jártak. Nos az enyém sem tökéletes. Ő is követ el hibákat hisz ember. De szerencsére van elég önkritikája és észreveszi és kijavítja. Nincs tökéletes szakember de persze van rémesen rossz is..na őket viszont jó messzire érdemes elkerülni mert többet árthatnak mint amennyit segítenek. Szerintem ha a pszichológusod "elég jó" és kb passzol a személyiségetek is és te is aktívan részt veszel a terápiás munkában akkor csak nyerhetsz vele ^^ (ezt mondom úgy, hogy amikor hozzá kerültem depressziós voltam és nagyon sokat szorongtam főleg társasági helyzetekben is..mostmeg vidám vagyok és felszabadult teljesen megváltozott minden bennem-persze szoktam szorongani és vagyok szomorú is hiszen ezek normális érzések csak a különbség, hogy normális mértékben élem meg ezeket az érzéseket ^^ fun fact, hogy amialatt hozzá jártam annyira beleszerettem a pszichológiába mint tudományba, hogy pszichológia szakra készülök ^^) szóval 100 szónak is 1 a vége én nagyon ajánlom neked és remélem tudtam segíteni kicsit és sok sikert! ❤❤

18/L

2019. nov. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél! ❤️ És örülök, hogy vidámabb lettél és kevesebbet szorongsz, jó ezt hallani/olvasni. Igazából nekem is ez a cél.
2019. nov. 10. 15:04
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt még megkérdezhetem, hogy melyik városban jársz pszichológushoz?
2019. nov. 10. 15:05
 4/5 anonim válasza:
Budapesten lakom, de Gyálra járok hozzá ^^
2019. nov. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én anyám nem ül bent, viszont néha ő megy helyettem, ilyenkor a pszichológusom elmondja az észrevételeit, és mivel

részben családi problémák miatt járok hozzá, azt is hozzáteszi, hogy szakemberként mit lát, mit lenne érdemes másképp csinálni


Első alkalommal bemutatkoztunk (vagyis én, ő elmondta a nevét), kikérdezett az életemről (suli, barátok, család...), beszélgettünk kicsit, és ennyi


Én elég sok tesztet kaptam, de inkább a későbbi alkalmakkor. Szorongás, depresszió, szociális helyzetekre adott reakció, meg egy csomó egyéb, amire nem is emlékszem

2019. nov. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!