Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem hagyják az embert...

Miért nem hagyják az embert békében meghalni?

Figyelt kérdés
Az olyan betegeket, akik menthetetlenek, pl. Végstádiumú rák, áttétes műthetetlen rák, miért hosszabbítják meg szükségtelenül az ember életét fájdalmas és költséges kezelésekkel. Miért kell a betegnek feleslegesen, értelmetlenül szenvednie. Még a kutyának is megkönnyítjük a dolgát, hogy ne szenvedjen tovább már, akkor embernek miért nincs joga békében, minél kevesebb szenvedéssel meghalni? Láttam szenvedni rákos beteget embertelen mennyit kínlódott míg meghalt. Szerintem annál a halál is jobb már.

#halál #rák #szenvedés #emberség #áttétes ràk #felesleges kínzás
2019. nov. 5. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Mert ez egy szadista társadalom.
2019. nov. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
70%
Nem kell. Bárkinek jogában áll a kezelést elutasítani.
2019. nov. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#2 A mentális betegeknél miért nincs így? Miért nincs jogom az öngyilkossághoz?
2019. nov. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogod van az öngyilkossághoz, de ha már nem tudod megtenni, akkor hiába jelented ki, hogy te meg akarsz halni, a kezelőszemélyzet, vagy bárki más, aki felügyel téged, nem ölhet meg. Lehet, hogy delirálsz, lehet, hogy félrebeszélsz, lehet, hogy valójában meg sem akarnád tenni, lehet, hogy agyad már ködös a sok gyógyszertől és a fájdalomtól - azaz jogilag korlátozottan vagy beszámítható vagy teljesen beszámíthatatlannak vagy tekinthető. Ilyen esetben másoknak kellene végrehajtani a te "öngyilkosságodat", azaz valójában gyilkossá tennéd őket.


Azokban az államokban, ahol az aktív eutanázia elfogadott, ott más a helyzet, de nagyon valószínű, hogy ott is előre, még tiszta fejjel és akarattal le kell írni, hogy mit akarsz, ha eljön az idő.


Az orvosok arra esküdtek fel, hogy mentsék a beteget. Mindenáron mentsék és nem arra, hogy megöljék. Szerintem sem igazságos, ezért nagyon szimpatizálok Hollandiával, de nálunk egyelőre más a helyzet.

2019. nov. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Palliatív kezelést végeznek, ami fájdalomcsillapítást és más kezeléseket jelent. Ahol a fájdalomcsillapítás akár rövidítheti is a hátralevő, nem túl hosszú életet.
2019. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én személy szerint vállalnám a túladagolás következményeit, inkább mint az a mérhetetlen fàjdalom, szenvedés, kiszolgáltatottság. Higgyétek el, tudom miről beszélek láttam mit élt át anyukàm és az egyik nagyim. Az ellenségemnek sem kívánom, inkább a halál.
2019. nov. 5. 20:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert félnek a haláltól.. Figyeld meg ha valaki haldoklik, jobban félnek a rokonai, mint ő, mert nemtudják mi vár rájuk..
2019. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A halál nem rossz. Ha nincs túlvilág, akkor a halál olyan mint egy végtelen álom nélküli álom. Mint amikor a műtétnél elsötétül minden és kikapcs. Szenvedni sokkal rosszabb, ha meg van valami a halál után, mert azért teljesen kizárni ezt sem lehet, az sem lehet rossz. Fàjdalmaktól szenvedni na az nagyon rossz. Tudom mit beszélek, anyàmat láttam ráktól szenvedni, én inkább a halált választanám.
2019. nov. 6. 19:24
 9/10 A kérdező kommentje:
Vagy ha lerokkan úgy az ember, hogy nincs esély a gyógyulàsra, nem élhet teljes életet, akkor sincs értelme tovább szenvedni, az már nem èlet. Az a 40 éves paralimpikon sem volt őrült, aki az aktív eutanàziát választotta idén, csak már nem bírta tovább a fàjdalmakat.
2019. nov. 6. 22:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Senkire nem kényszerítenek rá semmilyen kezelést. A kérdés teljesen értelmetlen.
2020. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!