Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Azt szertném megkérdezni hogy...

Azt szertném megkérdezni hogy mennyire éri meg ki venni a garatmandulát? Nekem elég gyakran fáj. És vannak olyan betegségek amiket ezért könnyeben el lehet kapni?

Figyelt kérdés

2019. nov. 24. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Az attól függ. Van, akinek ki kell venni, van akinek nem. Ezt döntse el a szakorvos. Akinek pl. gyakran begyullad, és évente 4x egy hétig beteg, antibiotikumot kell szedni, annak megéri kivenni. Nyilván, akinek soha semmi baja nincs, annak nem éri meg.
2019. nov. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
A garatmandulának az a dolga, hogy a fertőzéseket, főleg a felső légútit megakadályozza, megduzzad, vérbő lesz és persze, hogy fáj. Azt, hogy neked mennyire rosszak a manduláid és ki kell-e venni, azt szakorvos tudja megmondani. Ez amit leírtál önmagában még nem indokolja.
2019. nov. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem most októberben vették ki. Évi 4-5 tuszos mandulagyulladasom volt, tavaly 2 hetet fekudtem az infektologian 2 fajta antibiotikummal sikerult kezelni. A haziorvosom azt mondta ne veteseem ki, kell oda. En viszont elmentem egy full-orr-gegeszhez aki azonnal latta,hogy heges, ,,elhasznalodott" a mandulam. Persze nagyon hasznos ha EGESZSEGES viszont ha mar gockent szerepel akkor ki kell venni mert tovabbi betegsegeket okozhat! En nem bantam meg es szerencsere a mutet es az utana levo gyogyulasi ido is kellemes meglepetes volt az itt olvasottakkal ellentetben de ez nyilvan szervezetfuggo.
2019. dec. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

En megvakultam az egyik szememre tole...

Szerintem ha azt mondjak ne varj mint en... most nem tudjak kiszedni mert nem hatnak az antibiutikumok .. 5 kuramon vagyok januar ota .. azota alatasom vissza jott szerencsre!

2020. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!