Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A MÁK kártya mire jó pontosan?

A MÁK kártya mire jó pontosan?

Figyelt kérdés

betegségem okán leszázalékoltak, illetve súlyos fogyatékosságot ie megállapítottak, ennek okán kaptam a MÁK hatúsági igazolványt

Sajnos nem találtam összefoglalót a neten arra vonatkozólag, hogy ez mire jó.

Az utazási kedvezményes részt megtaláltam, az világos - helyközben 90%, helyi közlekedésben meg ingyen utazom.

De lehet még másra használni ezt a kártyát?


Sosem voltam az aki élősködött az államon, sosem kerestem a módját annak, hogy minél olcsóbban megússzam a dolgokat, úgyhogy az agyam sincs ráállva arra, hogy hogyan kell ezt csinálni. Most viszont kényszerhelyzetben lévén muszály vagyok alkalmazkodni a helyzethez.


Köszi a válaszokat!



2019. nov. 27. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia nekem is van, tömegközlekedésen tudod használni +lehet egy 18 év feletti felnőtt kísérőd is

Távolságin 90% helyközin ingyen mentek mind a ketten

Használd nyugottan azért adták :)

2019. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!


Másra nem jó, csak közlekedésre?


Akkor miért nem utazási kedvezmény kártya a neve? :DDDD - csak teoretikus a kérdés!


A kísérő hogyan jöhet?

Mondom a buszsofőrnek, hogy ő itt Béla a kísérőm? :D

VAgy kell neki valami papír?


Az a gond, hogy 20 év vasutas múlt nem volt elég, hogy rutint szerezzek a hülye szabályok dzsungelében.... :DDDDD

2019. nov. 27. 22:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze elég ha mondod, hogy a kísérőd, meg személy igazolvány ha nem néz ki 18nak
2019. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!