Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti mit szóltok ahhoz, hogy 3...

Ti mit szóltok ahhoz, hogy 3 hónap TB tartozás után elvennék az ingyenes ellátást?

Figyelt kérdés
2019. nov. 28. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Én egyetértek vele. A tb-t kötelező fizetni. Ez van. Nekem is volt, hogy elteltek hónapok 2 munka között. Fizettem szépen magam után havonta a 7300Ft-ot.


Az egészségügyi ellátás sehol nincs ingyen. Nem értem, hogy ebben az országban miért akarnak az emberek mindent ingyen.


Ha nem fizeted, adóként felhalmozódik, és a NAV behajtja.

2019. nov. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Orvosként az a véleményem, hogy teljesen jogos és támogatom. Miért jár ugyanaz az ellátás annak, aki semmit nem tesz be a közösbe, mint annak, aki rendesen fizet?
2019. nov. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Jogos.
2019. nov. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Mit adnak ingyen? Még a szádat sem csukod össze "ingyen"! Ha nem hiszed, próbáld ki.

Egyébként, ha életmentésről van szó, abban az esetben el tudom fogadni a térítés nélkül történő ellátást, minden egyéb ellátásért és beavatkozásért az ún. közösbe fizesse meg mindenki a maga részét!

2019. nov. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Hivatalosan eddig sem volt ingyenes az ellátás annak, aki nem volt biztosított, de most - ha jól értettem a tervezetet - nem az lesz, hogy ellátnak, aztán benyújtják a számlát (vagy nem), hanem csak akkor látják el az illetőt, ha előre fizet. Itt viszont sok múlik azon, hogy milyen esetekben lesz így. Egy életveszélyes balesetnél elég durva lenne ez, sürgősségi császárnál is (a gyerek egészségét is kockáztatják), de egy fogászati kezelés vagy vérvétel már más. Csak, hogy elég nehéz meghúzni a határt: egy csonttörés súlyos vagy sem? A koponyáról van szó vagy a kisujj utolsó percéről? Mi a helyzet a szűrővizsgálatokkal? Ezeken az állam érdeke is (lenne), hogy minél többen részt vegyenek.

Szóval jól hangzik, hogy nincs ingyen ebéd, de nehéz igazságos rendszert létrehozni (már az sem igazságos bizonyos szempontból, hogy ugyanazt az ellátást kapja két ember úgy, hogy az egyik négyszer annyit fizet érte egy hónapban).

2019. nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Csak annyit, hogy teljesen jogos.
2019. nov. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Estig tudnek meselni a rossz tapasztalataimrol ahol az orvosok minosithetetlenul viselkedtek velem es meg felre is kezeltek, (valoban orvosnak kell lennie annak aki egy hanyas hasmenes virusra azt mondja terhes vagyok, ugy hogy kozoltem nem szexeltem mar egy eve? Vagy nogyogyasznak kell lennie annak aki a mehgyulladasra azt mondja semmi bajom ne huzzam az idejet? ) sajnos ilyen es ehhez hasonlo dolgok tortentek velem, amik odaig vezettek, minden teruleten MAGAN orvoshoz jarok. Szoval igazabol fizetem a tbt de minek. Persze ha lenne egy balesetem vagy szivrohamot kapok stb akkor jol jon, de kicsi az esely ra meg szivem szerint ezekben az sos esetekben is azt mondanam vagy magan korhaz vagy semmi. Abszolut nem bizom mar a tb altali orvosokban. Igy en ki se hasznalom ezt a tb dolgot, mindegy felre kezelnek mast a penzemen :D engem igy nem erint ha nem is fizetnem, hogy elveszik az ingyenes ellatast.
2019. nov. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Ypszilon1980 ***** válasza:

Egyetértek vele,de a sürgősségi ellátás biztosan kivétel lesz, a határvonalat meg majd meghúzzák valahol.

Persze lesznek akik kijátszák majd ezt is,de valamit kell változtatni,vannak akik elvből nem fizetnek,pedig megtehetnék.

2019. nov. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon nem értek egyet vele. Bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy nem tudja fizetni a TB-t, szerintem ezért nem jó, hogy elvennék az ingyenes ellátást, vagy csak akkor látnának el, ha előre fizetsz..
2019. nov. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

#9 Kaját se adnak ingyen, pedig bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy nincs pénze, és azért elég alapvető, hogy enni kell.

#7 Az orvosok sokszor azért idegesek, mert túlterheltek, ezen pont segíthetne ez a javaslat, hogy ne kelljen mindenkit ellátni.

2019. nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!