Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem fizeti az albérlő a...

Ha nem fizeti az albérlő a számláit, de a bérleti díjat igen, akkor hány hónap tartozás után kapcsolhatja ki az Eon az áramot?

Figyelt kérdés

Hivatalosan, szerződéssel adtam ki a lakást. A közüzemi számlák az én nevemre jönnek, nem írattuk át az ő nevére (külföldi diák), de a szerződésben benne van, hogy a bérleti díjon felül fizeti a közüzemi számlákat is.

Mikor megyek a bérleti díjért, nem hajlandó a számlákat kifizetni, nem tudok vele mit csinálni. A bérleti díj fizetést is húzza-halasztja de mikor bedobom, hogy akkor felmondom a szerződést, akkor fizet.

UPC internet előfizetés esetén is mindig köt egy szerződést, egy havi díjat ide adja, hogy fizessem ki neki, aztán semmi. 3 hónap nem fizetés után felbontják vele a szerződést, majd ő köt egy újat és kezdi az egészet előről, ebben mi a logika, miért éri meg neki? (Külföldiek esetén is van késedelmi kamat nem?)


2016. szept. 17. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Mi ebben a logika?

Ez nem logika kérdése, egyszerűen több pénze marad.


E.ON dolgozó vagyok.

63 nap után kapcsolunk ki.

Mindegy, hogy 200 forint, vagy 200 ezer forint a tartozásod, a kikapcsolás után pedig van egy közel 18 ezer forintos visszakapcsolási díj is.


Külföldi létére érti a magyar leveleket?

Ha meglátná, hogy kikapcsolják az áramot, megértené, hogy akkor se internet, se tévé, esetleg melegvíz se lenne?


Kétlem, hogy a UPC mindig újraköti vele a szerződést.

Ugyanarra a címre, ugyanarra a névre, amikor fennálló hátraléka van?

Vagy addigra rendezi?


Egyébként jó helyen van a lakás, jó áron adod ki?

Amit csinál, amiatt simán felbonthatnád a szerződést, és kiadhatnád másnak, aki rendesen fizet.

Csak nem tudom, hogy ha fizetni sem akar, akkor ki tudnád tenni?

2016. szept. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Biztos én vagyok a h@lye, de az ilyen albérlőt miért nem b***od ki?!

Vagy te vagy az aki nem fizet?

2016. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az 1-nek mondom, vannak haverjai akik több éve élnek itt szinte tökéletesen tudnak magyarul, szóval nem kell félteni.

A UPC-nél nem tudom, hogy csinálja, de ez már legalább a harmadik szerződése lesz egy éven belül.

Jó helyen, egyetem közvetlen közelében adtam ki a lakást de 2 évre szerződtünk, felbonthatnám a szerződést a késedelmes fizetés miatt, de akkor lehet hogy csak jövő nyáron találnék új bérlőt.

Elég zűrös a csaj... a múltkor például az után érdeklődött, hogy hol vannak a térfigyelő kamerák az utcán és a rendőrség is többször volt már kint, a szomszédok szerint.

Találkoztam már párszor a barátaival és nem szívesen haragítanám magamra, szóval egyszerűen megvárom míg lejár a szerződés...

2016. szept. 17. 20:40
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

" egyetem közvetlen közelében adtam ki a lakást"


"akkor lehet hogy csak jövő nyáron találnék új bérlőt."


Mibe, hogy 2 hét alatt kiadnád?

2016. szept. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Legközelebb úgy add ki a lakásodat, hogy a bérleti díjban benne legyen a rezsi, valamint 2 havi kauciót is kérj. Én így bérlem a lakást szerződéssel.

Ma annyian keresnek albérletet, hogy az egyetemek mellett biztosan találsz új albérlőt.


Én a helyedben az első nem fizetés után kidobnám az ilyen nemfizető bérlőt.

2016. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha neked ennyire mindegy a pénz, meg a zűrös procedúrák, akkor várd ki a határidőt, csak akkor nem tudom, minek írtad ki a kérdést.


Szerintem 100-ból 99 ember nem így tenne, hanem lépne.

Mégiscsak a te tulajdonodról és a te pénzedről van szó.


Most meg fogsz sértődni, de ilyen mulya embernek nem szabad ilyesmivel foglalkoznia.

Azért használnak ki, mert hagyod magad.


Az meg, hogy egy egyetem mellett nem tudnád kiadni, egy vicc.

Nem is 2 hét alatt, hanem 2 nap alatt találnál új bérlőt.

Beindult a suli, a diákok találhattak munkát, lesznek, akik le akarnak lépni a koliból, vagy akik számára most derült ki, hogy nem jönnek ki jól a lakótársakkal... mind-mind az egyetem közelében fog lakást keresni, mert nem akarnak minden nap a város másik végéről ingázni.

A nyakamat ráteszem, hogy nem 1-2 olyan egyetemista van, aki most is épp albérletet keres.

De ha neked mindegy, akkor maradjon ez a lány a bérlőd, és kínlódj vele tovább. Meg amúgy fizess is rá, mert ha kikötik a közműveket, és a csaj emiatt lép le, akkor az összes visszakapcsolási díjat majd te fogod fizetni.

2016. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!