Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aput holnap műtötték volna...

Aput holnap műtötték volna lágyéksérvvel. A sebészetről ma telefonáltak, hogy mégsem műtik meg, majd max két hónap múlva, mert NINCS RÁ PÉNZ. Most mit tudunk csinálni?

Figyelt kérdés
Táppénzen van, mert fáj neki , dolgozni nem bír, viszont nincs kizáródva, ezért nem műthetik meg, csak majd két hónap múlva. Viszont addig táppénzen sem lehet simán kirúgják? Mit csináljak?? Sajtóbotrányt? VAgy mit ?
2010. júl. 19. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon sajnálom. Megpróbálhatod, de gyakorlatilag ezzel van tele a sajtó már az átszervezés óta. Több évet kell várni bizonyos műtétekre és ha elfogy a pénz, akkor lemondják a műtétet. Tényleg nem tudom, hogy mit lehet ilyenkor tenni. Apukádnak is szörnyű lehet, egyrészt fáj neki, másrészt gondolom lélekben már készült a műtétre.
2010. júl. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Keress kisebb kórházat, hátha találsz rövidebb várólistát. Elutaztatjátok valahogy.

Vagy magánkórházban kifizetitek, akár hitelből, de legalább az állása megmarad. És mindenképp beszéljetek a főnökével, keressetek közös megoldást. Talán valamiféle munkát hazavihet, vagy másképp kiegyeztek. Pl. ha ő ács, de te vállalsz helyette ingyen könyvelést, és így a cég is kárpótolva van.Mindenesetre beszéljetek meg egy közeli találkozót, ha nincs is még a műtétre megoldás, jelezzétek, hoyg igyekeztek találni. A főnök is ember, ha nem is látszik rajta.

2010. júl. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon készült rá, ráadásul ő életében nem volt beteg, 56 év alatt most volt először vérvételen. Borzasztó. A sebész csak széttette a kezét , hogy ő csak egy alkalmazott. Én Finnországban élek, de nem gondoltam volna, hogy ilyen óriási bajok vannak nálatok. De tényleg aki tényleg nagyon súlyos beteg azzal mi történik?

Én úgy terveztem, hogy gyereket szülni majd hazamegyek, anyukám ott jobban tud nekem segíteni, de ezek után szó sem lehet róla, nem merem betenni a lábam a magyar eü területére.

2010. júl. 19. 15:19
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja igen, a főnöke..

Egy hatalmas multicégnél dolgozik, osztrák tulajdon, most vásárolta fel a céget, ott az ember nem érték, folyamatosak az elbocsátások.

2010. júl. 19. 15:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokat gondolkoztam irjak-e, mert a sok demagóg majd kioktat.De sajnállak, és el szerettem volna mondani, hogy mi is jártunk igy. És minket is felvilágositottak. Na. Az én Anyukám is hatalmas fájdalommal élt, egy protézis műtétre kellett volna mennie.Az orvos megvizsgálta, elmondta,hogy műtétre érett, de sajnos 9 hónap a várakozás.Kimentünk, átbeszéltük.Megvártam a dokit a folyosón, és mondtam Neki, hogy "nem lennénk "hálátlanok.Jól rám nézett, és visszament a naplójáért.Véletlen volt benne egy visszamondás 1 hétre.Igénybe is vettük, már túl vagyunk mindenen.Sajnos ez Magyar ország. Minden igy működik.
2010. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, már én is intézkedtem, szerdán megyünk egy másik sebészhez, akire valószínűleg nem vonatkozik ez a "rendelkezés"

Undorító. Negyvenakárhány évig fizeted a tb-t aztán mikor egyetlen egyszer az életedben szükséged volna rá, akkor dögölj meg.

2010. júl. 19. 22:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Na örülök, hogy megoldódott! Jobbulást Édesapádnak. Előző voltam, és sajnos igazad van.
2010. júl. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves vagy . Szerda helyett már ma tudott fogadni minket ez a sebész főorvos, annyira korrekt és emberséges volt hogy hihetetlen. Holnap befekszik, csütörtökön műtik. Hihetetlen, hogy hogy juthatott idáig egy uniós ország....
2010. júl. 20. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!