Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » E hónap folyamán mandulaműtéte...

E hónap folyamán mandulaműtétem lesz. Annyi kérdésem van, hogy hirtelen nem is tudom melyik a legfontosabb. Eléggé félek?

Figyelt kérdés
Azt sem tudom, hogy altatással vagy altatás nélkül "vállaljam be". Igazából tudni szeretném, hogy mekkora a rizikófaktor, hogy valaki belehaljon stb. Maga a műtét meddig tart, mennyire fáj és stb. Aki túl esett már mandulaműtéten kérem írja le tapasztalatait, előre is kösz! 19/f
2011. máj. 19. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
kérj altatást, ha lehet!!! nekem érzéstelenítésbe csinálták, de borzalmas volt!
2011. máj. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Altatás! :)

Nekem tavaly júliusban vették ki altatásban, és áldom érte az eget. Az egész max. 15-20 percig tart, semmi az egész. Előtte megnézik a pontos súlyod-magasságod, jól számítják ki az altató adagot, a gyógyszerérzékenységet is ellenőrzik előtte.

Szal semmi para, és tényleg inkább kérj altatást. :) De nézd meg itt az élményt:

[link]

[link]

2011. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Néha, amikor spórolni akarnak a cuccal, akkor közlik, hogy "az altatás köckázatos" de csak nyugodtan közöld, hogy nem vagy 80 éves és nem vagy túl 3 szívinfarktuson, szóval nyomják csak beléd az altatót.

Ha nem így lesz, akkor injekciót adnak. Jó hosszú tű kell, ami leér a torokba... a nyitott szádon keresztül leszúrnak oda, több helyre is... az a terület tele van idegekkel, behugyozol, könnyed kicsordul közben, nem vicc. Szóval szerintem aludj inkább, én is ezt tettem és jó volt :)

Mondom ezt azzal együtt, hogy nekem kicsit elmérték az altatócuccot és ahelyett, hogy fölkeltem volna negyed óra vagy legkésőbb fél óta után, vagy 5 órát pihentem. De én poénkodtam az anesztessel, rossz adatot adtam meg, szóval ezért volt. Ki lettem ütve, mint Jacko, pont olyan cuccal, mint Jacko :D

De nem vészes, túladagolni nem tudják, az én esetem se volt vészes, csak érzékenyebb is vagyok az ilyesmire. Azért aludtam be olyan mélyen órákra. De inkább az legyen, mint torokba, legérzékenyebb területre többszöri szúrás!

A műtét után három napig nem fog fájni, már utána simán tudsz enni zsömlét is, meg mindent. Ezt nem is értettem, hogy hogy lehet.

Aztán 3 nap múlva kezd rosszabb lenni, az tényleg elég gáz, vagy 10 napig lesz rossz, de arra adnak fájdalomcsillapítót. Ha bírja a gyomrod és a bélésed, akkor kérj cataflamot, azzal egész jól ment a nyelés.

Aztán, mire eltelik két hét, már nem is lesz semmi baj, aztán soha többet nem fog fájni a torkod, előreláthatóan :)

2011. máj. 21. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!