Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gerinc ferdülés de nem kezelik...

Gerinc ferdülés de nem kezelik, van ilyen?

Figyelt kérdés
Nemrég mondták ki, hogy gerinc ferdülésem van, de lényegében semien kezelést nem írtak fel és semmit se mondtak rá, hogy mit kezdjek vele. Borzasztóan fáj már napok óta, alig tudok aludni. Mindenkinél így "Kezelik" a gerinc ferdülést?
2019. dec. 14. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Menj el gyógytornászhoz a kapott diagnózissal. Úszás is jó. Hátúszás főleg. Mellúszást csak szabályosan, nem a fejet kitartva.
2019. dec. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Amit az 1-es mondott, plusz gyógytorna.
2019. dec. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmúltál 20 éves akkor már csak a gyógytorna marad.
2019. dec. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Erre is ajánlják a gerincnyújtó padot.
2019. dec. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos azt tapasztaltam az elmúlt 10 éveben hogy bizonyos helyeken igen.

Utána kell járni meg kell tudni milyen fokú és irányú a ferdülésed.

Ha tizenéves vagy akkor elképzelhető hogy kapsz fűzőt amit mindenképp hordj.Mellette gyógytorna és úszás.

De feltétlenül meg kell nézetni a hátad rendes orvossal mert vaktában nehéz mondani 100%-ban hasznos információkat.

2019. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly mondták ki , hogy gerinc ferdülésem van akkor voltam 15 kaptam egy műanyag fűzőt ami légyegében elég komolyan nyomja a gerincem egyenes pozícióba illetve gyógytornára járok , úszók , stb .

Napi 23 órát kell ennek a műanyag vacaknak rajtam lennie én például egész hamar meg szoktam . Ami fura hogy azóta nem fáj a gerincem és egész jól egy vagyok . Persze ezáltal korlátozza a mozgásom hajolni nem nagyon tudok , stb meg kell szokni . Sokan csodálkoznak a mai napig , hogy el vagyok így hogy ez a műanyag fűző szorít és feszíti a gerincem .

Most 16 vagyok sokan azt mondák , hogy ennyit meg annyit árt a gerincemnek , de nem . Jóval jobban érzem magam és fizikailag joval jobb állapotban vagyok .

Fél éve magántanuló vagyok nem a gerincem miatt , hanem cukorbeteg vagyok és nekem így egyszerűbb meg jobb . Az nagyon meg viselt amikor ki derült , hogy cukorbeteg vagyok mivel akkor már a gerincferdülésem meg volt , de ma már ezzel is meg tudtam “barátkozni” .

Gerincem miatt is mondták sokan , hogy fhuu így hogy lehet rendes életet élni , stb . Simán persze sok dolgon változtatni kell pontosabban rá voltam kényszerítve a fűző álltal , hogy változtatni kell dolgokon , de nem para .

Ha 18 elmúltál akkor viszont csak a gyógytorna marad vagy műtét .

Én személy szerint pont a műtétet akarom el kerülni , valahogy nincs semmi kedvem a hátamban 2 fém rudat tudni , az a következő 2 évben el dől úgy is , hogy hogy alakul a gerincem .

2019. dec. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!