Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A hatósági bizonyítványom...

Motorfan12 kérdése:

A hatósági bizonyítványom érvényessége így is megmarad?

Figyelt kérdés

Két hónappal ezelőtt otthagytam a munkámat és regisztrált munkanélküli lettem. Az okmány irodában elintéztem, hogy az állam továbbra is vállalja a tb-m fizetését. Azonban tanfolyamra fogok járni és a tanfolyam alatt (2 hónap) alapból vonják a tb-t.

Ugye a hatósági bizonyítványt egy évre adták, viszont a feltétele az volt az ügyintézésnek, hogy a bankszámlámra nem utalnak semmit, azonban a tanfolyam miatt a keresetpótló bért a bankszámlámra fogják utalni.

A kérdésem tehát az, hogy ha letelt a tanfolyam utána is megmarad e az érvényessége a hatósági bizonyítványnak? Ami ebben az esetben még 8 hónap lenne.



2019. dec. 17. 12:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is az önkormányzat rendezte a tb-m, de én 3 hetes(határozott idejű)munkára mentem el. Sajnos akkor le kellett mondanom, mert ugye a munkáltató fizette és utána újra kérni. Automatikusan nem szűnik meg, neked van bejelentési kötelezettséget. Jó hír, hogy utána, ha újra igényled, újra indul az 1ev. Hatósági bizonyítványt újra kell kérned hozzá a munkaugyibol miután lejárt a tanfolyam és újra rendezetlen lett a tb-d.(Van türelmi idő, ha a kettő közötti napokban orvosi ellátásra szorulsz.)
2019. dec. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!