Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elmehetek így az orvoshoz?...

Elmehetek így az orvoshoz? Nem fog feljelenteni?

Figyelt kérdés

Mult vasárnapra teljesen meghűltem. Hapciztam, folyt a nózim, láz 38,2 végtagfájdalom. Hétfőn kiírt egy hétre egy antibiotikummal. Már a második nap sokkal jobban voltam, köszönhetően az otthoni fűtött szobánál és alvásnak. Így harmadik nap csak egy felet szedtem. Csütörtökre éreztem, hogy már teljesen meggyógyúltam és be is fejeztem az egyhetes kúrát.


Természetgyógyász magazinokban olvastam, hogy az antibiotikum nem gyógyít, csak a tüneteket enyhíti. A szervezet imunrednszerét kell erősíteni természetes dolgokkal. Ezt is tettem. Ittam a zöld teákat és a citromot és jó volt minden egy darabig


Aztán péntek estére éreztem mintha kezdenék visszaesni. Szombaton ugyanolyan rosszul éreztem magam, mint egy hete az orvos előtt. Be is vettem a maradék antibiot ami kimaradt, de most valamiért már semmit sem hatott. Nem szoktam hazudni. Visszamehetek így az orvoshoz holnap?


Mit fog mondani ? Feljelenthet népegészségügyi orvosi be nem tartott gyógyszerszedés miatt? Hazudjam hogy rendszeresen szedtem mégsem használt? Végülis nem használt semmit. Lehet azt fogja gondolni rossz a gyógyszer ír másikat? Ha elmondom neki az igazat lehet belőle bajom?


2019. dec. 22. 15:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Te anyámasszony katonája.Mi lenne veled Észak-Koreában?Ott halnál meg a rizsföldeken vagy állat legeltetés közben.
2019. dec. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
44%

Szépen elmondod neki, hogy beszedted, ahogy kell, de még mindig beteg vagy. Nem fogja őt érdekelni, azt hiszi majd, hogy nagyon erős vírusod van, ami tovább tart egy hétnél.

Legközelebb pedig legyen eszed, az antibiotikum-kúrát rendesen végig kell csinálni. Attól, hogy a tüneteid elmúlnak, a kórokozó még ott van benned.

2019. dec. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
82%
Az a baj hogy ma már csak ilyen nyámnyila pávák születnek.
2019. dec. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Kösszcsi :)
2019. dec. 22. 15:16
 5/24 anonim ***** válasza:
39%

"Feljelenthet népegészségügyi orvosi be nem tartott gyógyszerszedés miatt?"


Nem. Feljelenti akkor lehet, ha nem tartasz be valamilyen törvényt/jogszabályt/rendelkezést, elítélni meg akkor tudnak ha van rá bizonyíték. A gyógyszer szedése önkéntesen történik, téged nem kötelez rá senki. Az orvos sem, ő csak javaslatot tesz arra, hogy mit vegyél be. Ha nem váltod ki vagy nem szeded be, az is a te döntésed, amiért nem vagy számonkérhető.


(a karácsonyi időszak rosszabb ezen az oldalon mint a nyári szünet, mert nem csak az unatkozó gyerekek trollkodnak, hanem bárki aki ki akarja engedni a gőzt év végén, ezt csak úgy megjegyzem magamnak)

2019. dec. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
De az végülis jogszabály, hogy az orovs által felírt gyógyszert szedjem be nem?
2019. dec. 22. 15:21
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen jogszabály, önkéntes hozzájárulásod van. Ha akarod beveszed, ha nem, akkor nem. Kiváltani sem vagy köteles, és megjelenni az orvosnál sem ha beteg vagy.
2019. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
66%

Azt azért jegyezd meg, az anitibiotikumot, vagy nem szeded, vagy végig szeded. A legrosszabb amit tettél.

A dokinak meg megmondod, hogy beszedted. Volt kis javulás, de vissza estél.

Ja és meséskönyveket, meseújságokat, csak akkor olvassál, ha egészséges vagy.

2019. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Egek...


Gratulálok, mivel nem pusztultak el a baktériumok, így rezisztencia alakult ki. Egy kúra nem ok nélkül tart addig, ameddig.

2019. dec. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

1. szíved joga bármit hazudni az orvosnak. Ennek hatására félrekezel, mert szavaidat igaznak hiszi, te meghalsz, probléma megszűnt...

2. szíved joga az is, hogy hülyeségeket csinálj. De ennek felelősségét viselned kell, ez már nem a szíved joga, hanem a természet törvénye.

3. csak mellékesen: azok az irományok, amiket te természetgyógyász magazinnak hívsz, szennylapok, ha én egészségügyi miniszter lennék szerzőiket lecsuknám félrevezetésért. A gyógyítást a szervezet végzi, ha erre alkalmas. Az antibiotikum meggátolja a baktérium szaporodását, ezzel teszi alkalmassá a szervezetet. A tünetenyhítés teljesen más.

4. az orvos nem jogász, te nem jogsértést követtél el, hanem szimplán hülye voltál. Ha elmondod az igazságot, akkor kaphatsz egy jó adag leszúrást, ezzel a felelősség rendezve, utána lehetősége van ismét gyógyítani. Feltehetően egy másfajta antibiotikummal, amit ha nem szedsz be az utasítás szerint, nagyjából elveszed az orvos lehetőséget. Lehet, hogy tavaszra meg gyógyulsz úgy is. Ha hazudsz félelmedben, akkor ténylegesen fog félrekezelni. Ha ebből komolyabb probléma származik, na az már lehet bírósági eljárás, ahol kiderül a hazugságod és akkor tényleg rosszul jársz. Jelenleg szimplán alaptalanul rettegsz tudatlanságodban.

2019. dec. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!