Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt az ügyes tolvajt van...

Ezt az ügyes tolvajt van értelme feljelenteni, megtalálják?

Figyelt kérdés

Szép jó napot mindenkinek! Hétfőn este 8-tól fél 10-ig az egyik suli tornatermét béreltük, barátokkal tollasoztunk. Akikor átöltöztem az öltözőből hiányzott a tárcámboól az összes papírpénz ami 55 ezer forint, egy másik társamnak is hiányzott a papírpénze, neki csak 8 ezer forintja, mert annyi volt nála, a többieké pedig nem az öltözőben volt, behozták a tornaterembe, csak mi ketten voltunk olyan hülyék, hogy ott hagytuk, mivel illetéktelen nem jöhet be, mert portaszolgálat van. A tornateremhez csak úgy lehetett eljutni, hogy az iskola bejáratnál be kellett menni az épületbe ahol a portás is van. Onnan egy udvaron keresztű a tornaterem épületében de ott nincs külön portás. A portás míg mi bent voltunk tollasozni végig ott volt, nem látott senkit bejönni, kimenni. Tegnap bementem az iskolába, megkerestem a fő tornatanárt ott, mivel a tornatermi épület bejáratát 3 kamera is figyeli, ezek kìvűl vannak a falon, bent nincs kamera. A tesitanár visszaforgatta a kamerát és ténylegesen egy fickó sötét ruhában, sötét sporttáskával a kapucnit a fejérehúzva 20 óra 51 perckor bejött az épületbe és 20 óra 58 perckor távozott. Ez a személy nagyon jó helyismerettel rendelkezett, tudta, hogy van kamera , merta

kapucniját teljesen a fejére húzta és majdnem a földetnézte úgy jött be, ment ki, még a kabátján is takart valamit ami biztos felirat volt. Ez a személy a kerítésen mászhatott be is, ki is. Mindegyik kamera úgy rögzítette, hogy a képe nem látszik.


Még nem mentem el a rendőrségre, mert nem látszik az arca és gondolom a rendőrök sem tudnak többet tenni.


Önök szerint mégis érdemes feljelentést tenni, hátha megtalálják a rendőrök vagy esélytelen?


A portás azt mondta, hogy kb két hete egy 30 körüli pasi bejött de csak a portáig, az is 20 óra körül volt és a felnőttképzéssel kapcsolatban keresett egy illetékest, de az csak a portáig ment, mikor mondta a portás, hogy már nincsennek itt, akkor elment. Lehet e összefüggés?



2019. nov. 6. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentést érdemes tenni, mert ez legközelebb is előfordulhat, akár napközben is amikor az iskolások tesiznek bent. Szóval jobb megelőzni a további esetleges bajt.

Hogy összefüggés van-e azt nem tudom, nem hinném, de feljelentést mindenképp tegyél ismeretlen tettes ellen.

2019. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél! Nem csak az iskola kameráit nézik át ilyenkor, hanem az összes környezőt. Bent hiába takarta el az arcát, stb, ha kint nem takarta el simán ki tudják adni a körözést ellene.
2019. nov. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy érdemes.

Pénz ugyan nemigen lesz belőle.

A leírásod első fele meg- az útvonalról- tök felesleges, ugye?

2019. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy ha két hét múlva lebukik, és ugyanez a ruha lesz rajta, akkor a mostani esetet is ráverik.
2019. nov. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!