Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hova fordulhatok, ha nem...

Hova fordulhatok, ha nem megfelelően bántak édesapámmal egy idősek otthonában?

Figyelt kérdés
Sziasztok, édesapaám egy idősek otthonában van, ami egy egyházközség, havi 140-150 ezer ft-ért. Apu túl van egy agydaganaton, két agyérgörcsön, mozgása korlátozott neki, beszélni szinte nem tud, nyelése rendkivül rossz. Történt, hogy az otthonban rosszul lett, már délutan rázta a hideg, de úgy hogy még olyat nem láttam, miközben nem volt láza, 36.6 volt a testhője. Előző nap már egy ügyeletes orvos megnézte, aki mondta ki van kicsi száradva, ezért volt a vérnyomása is nagyon alacsony és volt nagyon gyenge apu. Az ápolok fejére hagyta, ha rosszabbodik, hivjanak orvost. Másnapra rosszabodott az állapota, elkezdett lázasodni is , 39 fok volt már. Nyelni eleve nehezen tud, azaz inni sem tudott, miközben már az orvos előző nap is meghagyta hogy sokat kell innia mert ki van szaradva. Magától nem tud inni igy betegen, az ápolok meg amennyit adhattak neki semmire sem volt elég, mivel a nyelése nagyon rossz, igy a 2-3 deci viz fele is mellé megy. Mivel rosszabodott az állapota, mondtam az áplonak hivjanak orvost. Lekezelő, bicska nyitogató stilusban közölte velem, hogy egy ilyen semmiségért nem fog az ügyeletes orvos kijönni, meg amúgy is járvány van, most mindenki beteg. Igen egy egészséges szervezet valóban ellenálló, de most egy 70 éves emberről beszélünk, akinek kb semmi immunrendszere nincs és neki egy sima nátha is az életébe kerülhet. Az ápoló mondta hogy felhivta az ügyeletes orvost aki annyit tanácsolt telefonon keresztül hogy vegyen be még egy algopirint. Természetesen nem hagytam annyiban, mert nonszensz. Óriási vita lett, több ápoló személyzet is megjelent és nekem estek, hogy mit képzelek én magamról, ők tudják a dolgukat. Nekem nagyon nem úgy tűnt tudták volna a dolgukat. Természetesen azonnal kórházba szállítattam, ahol megállapításra került, hogy súlyosan ki van száradva apu és gyulladás is van a szervezetében. Azonnal infúzióra kötötték, és bent is fogták, mivel teljesen le volt gyengülve. Az egyházközségben levő ápolók kritikán aluli viselkedése, és az hogy ilyen súlyos esetben nem akartak orvost hívni számomra elfogadhatatlan. Megkérdőjelezem szakma hozzá értésüket is, mivel nem ismerék fel a kiszáradás jeleit sem. A hidegrázása attól volt már apunak délután láz nélkül, mivel nagy fokú volt a kiszáradás és a szervezet így jelez. Úgy fázott, hogy 25 fok volt a szobában és melegitőben, takaró alatt volt. Étvágya sem volt neki, ez is a kiszáradás egyik tünete. ÉS az hogy az egyház nem tett semmit, az ápolók pedig kritikán aluli stilusban osztottak engem, meg hogy rendőrt hivnak és kidobatnak az intézményből , miközben édesapám 39 fokos lázzal feküdt szinte önkivületi állapotban csontig kiszáradva, számomra elfogadhatatlan, és bicska nyitogató. Bele sem merek gondolni, ha nem állok ki az igazamért és azért hogy itt azonnal mentőre van szükség mi történt volna apuval reggelre. Főleg hogy a láz a maradék kis vizet is kiszáritotta volna belőle. Úgy gondolom nagyon sok helyen hibáztak az intézmény ápolói, egy ember életét akarák elbagatelizálni és nem akartak orvost hivni. Apu kórházi papírjain feketen feheren ott van minden, egyértlemű hogy azonnali kórházi kezelésre szorult, és a legjobb döntést hoztam, hogy nem hagytam magam, hanem szembe mentem a szent egyház apolóival. Kérdésem hozzátok, hogy ilyen esetben hova fordulhatok, milyen szervezethez, mert ami itt történt, nem fogom szó nélkül hagyni és nem fogok meghunyászkodni sem, mert itt emberek életéről van szó. Nem tudom milyen végzetség kell ahhoz, hogy valaki ápoló legyen egy ilyen intézményben, egyáltalán milyen követelményeknek kell megfelelni és ki vonható felelősségre ezért ami történt. Ha van tapasztatatotok illetve tudjátok hova lehet fordulni kérlek osszátok meg velem.
2019. dec. 27. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az intézmény igazgatójához, vagy a betegjogi képviselőhöz.
2019. dec. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Minden ilyen otthonban,akárcsak más egészségügyi intézményben,kell lennie betegjogi - ellátott jogi képviselőnek. Ennek személynek a neven és elérhetősége,ki kell legyen függesztve az adott intézményben.
2019. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!