Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy beutalót kétszer...

Ha egy beutalót kétszer hazsnálok fel, az kiütközik, észreveszik egyáltalán és gond egyáltalán?

Figyelt kérdés

adott egy X beutaló, azzal már voltam egy szakrendelésen, ott beírták az adatokat és visszaadták, ennyi. azaz nálam maradt.

most viszont kéne mennem másik helyre is, de a háziorvos nem ad másikat, így felmerült bennem, hogy ha ugyanezt használom fel, azt pl ők látják rögtön a rendszerben vagy esetleg csak később ütközik ki avagy soha nem ütközik ki?


valaki tudja ezt pontosan?



2020. jan. 8. 13:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Magánban megcsináltatod, ami kell. De panaszt is tehetsz az előző helyen.
2020. jan. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Panaszt tudsz tenni,de hatóság ebben neked nem tud segíteni,az adott intézménnyel kell megoldani. Adatokat viszont nem fognak törölni,az már benne marad a rendszerben, nem is lehet,főleg ha már megvolt a vizsgálat.
2020. jan. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Pontosan hogy fajult egy szakorvosi rendelés kûrvaanyádázásba?
2020. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

hosszú ezt leírni, de a lényege az volt h drága doktor elment már rendelés vége előtt, én meg a megadott időpontra érkeztem.

a nővérke visszahívta mobilon, na ugye az alaphangulat ezzel már megvolt, akkor közölte h jaj de már kikapcsolták a gépet is meg az EKG-t is szal nem is tudnak semmit csinálni (MIÉRT NEM KAPCSOLTÁK VISSZA? ÉS EGYÁLTALÁN MIÉRT KAPCSOLTÁK KI rendelés vége előtt fél órával?), akkor a 2 fő tünetre, ami mellesleg igen jól illik egy dg-re, közölte így a laza 2 perc ránézéses "viztsgálat" alatt, hogy az nem lehet és pont. na én meg persze felrobbantam h vaze nem ezért vártam 3 hónapot, hanem jó lenne ha vléghre netámn minimális alapviszgálatokat elvégezne, de cseszett rá, az ég világon sermmit se csinált, csak gépelt pár szót a gépbe, utána még azt is köözlte h kinyomtatni s etudja, mert már a nyomtatót is kikapcsolták.... mi ez ????


tényleg egy vicc volt az egész, és persze az alapprobléma még csak megemlítésre se került, és azóta látom a rendszerben h olyan állatságokat hordott össze, amit sztem más amblapról másolt át, mert én ugyan olyat nem mondtam és abszolút nem rám illik.


és petrsze közöltem vele h baxxa meg, nem ezért vártam ennyit, és mégis mi ez h remndelési idő előtt elmegy és semmit se csinál az ég világon, na és indult a durvább hangnem meg a qrvaanyázás is a végén.


most őszintén, elfogadható ez a viselkedés? nem hiszem ... szal lehet vagy sem, azt az amblapot márpedig kmi kell szedni onnan, ha másképp nem megy, akkor majd előbb az Adatvédelmi Hatóság, utána majd annak függvényében. nyilván le fog tagadni mindent, de pont ezt várom, mert nekem meg ment a telóm közben, észre se vettem, azaz vett mindent, szal alig várom, h letagadja, abból szép pofára esés lesz.

agyrém tényleg, amit sokuk megenged magának .... de hát addig nem lesz itt rend, amíg rendszeresen helyre nem teszik őket a paciensek akár jogi úton is, ha ilyesmi történik. most nem? és nem fogják fel, h a mostani elektronikus rendszerben meg kicsit se játék ez, mert majd egy következő kezelőorvos meg ebből a más embertől átmásolt hülyeségből fog kiindulni, azaz egy lavinát indít meg ezzel.


fogalmam nincs, hogy lehet azt onnan kiszedni, de én elmegyek perig is, ki kell szedetnem, nimncs választásoom, mert olyan munkakörben dolgozok, ahol kapásból kizáró dolgok is lennének, amiket volt kedves átcopyzni mástól ...

2020. jan. 10. 10:24
 15/15 A kérdező kommentje:

12


"Adatokat viszont nem fognak törölni,az már benne marad a rendszerben, nem is lehet,főleg ha már megvolt a vizsgálat."


>> na de épp itt a lényeg:

1, nem volt smemilyen vizsgálat

2, az adatok nem maradhatnak a rendszerben, azaz oldjéák meg ahogy kaarják, valaki csak felügyeli és kezeli informatikailag, szal majd most akkor szépen kicsit telefonálgatnak ...

3, a leírt állatságok valótlanságát ráadásként tudom is bizonyítani, mivel évente 2x kell komplex vizsgálatokon átesnem (ettől függetlenül nyilván, csalk ő ezt nem tudta), azaz émn speciel baromi könnyen megcáfolom, hogy hülyeségeket írt be.

4, a károkozás meg egyértelmű, nem csak a következő orvos majd ezt veszi alapul, de pl életbiztopsítások, balesetbiztosítások stb stb, ma már ez így megy sajnos,a biuztosító lekéri ugye, és naná bele kapaszkodnak minden apró dologba is, h megtagadhassák a kifizetést, tudjuk jól. azaz nem maradhat bent nem létező dg vagy panasz ...

2020. jan. 10. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!