Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt már valakinek pajzsmirigy...

Volt már valakinek pajzsmirigy ciszta leszívása?

Figyelt kérdés

Mire kell számítanom? Mennyire fáj? Mennyi ideig tart? Bármilyen információt meghallgatok akinek van ezzel kapcsolatosan tapasztalata.


NAGYON FÉLEK!!


2020. jan. 8. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt még, de csináltam☺


Az orvos először tájékozódik, megkeresi az elváltozást a háton fekvő betegen ultrahanggal. (Ha rövid, tömzsi a nyaka a páciensnek, akkkor szoktam a lapockája alá tenni egy homokzsákot, hogy több helyem legyen.) Aztán megkeresi azt az ideális szöget, ahonnan bökni tud és nem kerül semmi nemes képlet az útjába.

Aztán alkoholos fertőtlenítés következik, majd megkér, hogy ne nyelj, ne adj hangot (én először nyeletem a pácienst, aztán mondom, hogy most nem csinál a gigájával semmit) és egy nagyon vékony tűvel megszúrja az elváltozást, készül egy kép az elváltozásról benne a tűvel, és egy kép a kiürített cisztáról. A folyadékot sejtvizsgálatra küldik, ami kb egy hét, eredmény a beküldő orvoshoz szokott menni.


A tapasztalat az, hogy nagyobb az ijedtség, mint a fájdalom. Rövidebb ideig tart, mint ahogy leírtam.

Vidd el az előző uh vizsgálatod leletét és az endokrinológus javaslatát. Ne izgulj, teljesen biztonságos dolog.

2020. jan. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nincs lehetőség ilyenkor valami kisebb altatásra/kábításra?

Az a baj hogy annyira félek hogy a tűszúrásnál ha esetleg annyira fáj hogy nem bírok mozdulatlanul maradni stb. és így esetleg nagyobb bajt csinálok... Borzasztóan izgulok.

Nagyon köszönöm az eddigi segítségét is hogy leírta nekem a teljes folyamatot.

2020. jan. 8. 20:48
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Alig fáj, nem megy mélyre a tű, és vékonyabb, mint a vérvételi. Próbálj meg lazítani, nem feszíteni semmit. Nem láttam/hallottam még altatásban, de tényleg nem is indokolt, csak egy szúnyogcsípés, az előtte lévő dolgok (pozíció keresése, fertőtlenítés)tovább tartanak.
2020. jan. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!