Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Abbahagyhatom önerőből a...

Abbahagyhatom önerőből a biológiai terápiát?

Figyelt kérdés
Eléggé elrettentő mellékhatásokkal járhat, emellett az infúziós kezelés előtt is tünetmentes voltam. Nem szeretném folytatni, eddig kettő kezelést kaptam. Lehetséges hogy még kihátráljak?
2020. jan. 10. 11:23
 1/5 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, és Crohn-beteg
2020. jan. 10. 11:24
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Mindenképpen a kezelőorvosoddal kéne beszélned. A biológiai terápia sosem az első vonalban választandó kezelés, csak akkor kerül rá a sor, ha a szteroid, és egyéb immunmoduláns szerek mellett is aktív a betegség. Előfordulhat, hogy neked nincs nagy panaszod, mégis mondjuk béltükrözés során látták az aktivitási jeleket. Ez terápia nélkül azt jelentené, hogy nagy a rizikója a szövődményeknek: bélszűkület, bél hegesedése, nő a vastagbéltumor kialakulásának a lehetősége, műtétek, stb...


Szóval én úgy gondolom, hogy nem véletlenül kapod a biológiai kezelést, és butaság lenne kihátrálni belőle. Az orvosoknak mérlegelniük kell, mi okozza a nagyobb bajt: ha nem kapsz kezelést a Crohn-ra, vagy a kezelések mellékhatása. De ha beszélsz az orvosoddal az aggályaidról, biztos elmagyarázza, hogy miért szükséges a kezelés.

2020. jan. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
amúgy igen természetesen igen
2020. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, pénteken megyek megint az orvosomhoz, és mindenképp beszélek vele ezekről:)
2020. jan. 15. 18:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett?
jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!