Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érdemes lenne elmennek egy...

Érdemes lenne elmennek egy csontkovácshoz?

Figyelt kérdés
26/F vagyok és pokolian fáj a keresztcsontomtól balra lévő terület. Vszeg a csípőm, de fogalmam sincs. Ha elmegyek a háziorvoshoz, akkor elküld azzal az indokkal, hogy úszás és rendszeres sport szóval elegem van a tb-s egészségügyből és elmennék egy magánorvoshoz, hogy kiderítsem mi okozza ezt a bajt. Konstans jelenlévő szúró fájdalom, de bizonyos pozíciókban felerősödik. Nem tudom, hogy ez a lumbágó vagy sem, de már elegem van, hogy cselekvőképtelen vagyok és fiatalként egy busz lépcsőjéről se tudok leszállni fájdalom nélkül.
2020. jan. 23. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Igen! Érdemes. Engem is ő tett rendbe! A kenegetés, a gyógytorna, a gyógyszerek teljesen hatástalannak bizonyultak. Évekig nagyon durván fájt a derekam. Már lehajolni se tudtam és 2 perc állás is megterhelő volt. Elmentem egy csontkovácshoz és sírva köszöntem meg a sokévi fájdalom eltűnését. :-) Ha érdekel, privátban megadom az elérhetőséget.
2020. jan. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valami izomgörcs lehet. Óvatosan a csontkováccsal, inkább gyógymasszőrt vagy manuálterapeutát keress!
2020. jan. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Vagy kipróbálod a gerincnyújtó padot (denevérpad). Az ortopéd orvosok ugyan nem javasolják, de szokott használni. A tünetek nagyon porckorong sérv kezdeti szakaszára hajaznak, amikor idegi érintettség is van. A tüneteket felerősíti, ha valami kis herpeszvírusos fertőzés is fennáll.
2020. jan. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Lehet, hogy lumbágód van.Izomlazítót, fájdalomcsillapítót ír fel rá az orvos. [link]
2020. jan. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már második alkalommal megyek csontkovácshoz. Első alkalommal közölte h egyik lábam másfél cm rel kisebb, helyretette! A kezdődő banyapúpomat is elkezdte kezelni, az is javul, derekem sem az igazi, de az is jobb már, ilyen javulást krémekkel, gyógyszerekkel, tornával nem lehet elérni. Alapjaiban teszi rendbe ahol gond van, igaz nem azonnali a javulás de érezhető és nyomon követhető. Nekem a csontkovácsolás után még masszázs is jár, komolyan mondom nem hittem volna h önként fogok visszajárni. Bátran ajánlom, de nagyon nézz utána kihez mész, mert mellé is lehet nyúlni. Mindenképpen érdemes elmenned, az állandó fájdalom és tehetetlenség csak leépít.
2021. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na iďőközben végül már nem volt rá szükségem, ugyanis tavaly áprilisban kiderült, hogy sokkal súlyosabb a baj: bechterew-kór.
2021. jan. 16. 23:37
 7/8 anonim válasza:
Ez hogyan derült ki nálad?
2021. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: Vizsgálatokkal (MR, röntgen, speciális vérvétel). HLAB27 pozitív lett.
2021. okt. 7. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!