Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pár évvel ezelőtt rosszul...

Pár évvel ezelőtt rosszul lettem egy hétvégi vásárlás alkalmával. Fáradtság lehetett a fő kiváltó ok?

Figyelt kérdés

Reggel 8 körül indultunk, nyitásra oda is értünk. Reggel 10 után szoktam reggelizni mindig, előbb nem esik jól. Aznap is úgy terveztem hogy majd beülünk valahova enni az említett időpontban.


Egyszer csak egyik pillanatról a másikra hirtelen sötétség, csuklottam össze. Kis idő múlva arra lettem figyelmes hogy körülöttem ismeretlen hangok, természetesen nem láttam semmit. Közben locsoltak, paskolták az arcom hogy ne aludjak. A szemem ment lefelé. Gyorsan jött a mentő. Egy középkorú férfi látott el, rögtön a pulzusomat nézte. Nagyon gyengén vert, beszélni nem tudtam. A mentőben tisztult ki a látásom, pulzus gyenge volt, vér oxigént is mért, azt hiszem 40% körül volt ha jól emlékszem. Bekötött egy infúziót amitől kicsit beindult a keringés, aztán a fejemhez ült és azt mondta beszélgessünk, mindegy mit mondok csak folyamatosan beszéljek. Nagyon nehezen, de beszéltem, fáradtnak éreztem magam. Aztán 10 perc múlva már 90/60 volt a vérnyomásom, mondta is a mentős a kollégájának hogy kezdek visszatérni.


Egyébként előtte stresszes napjaim voltak, alig pihentem. Kórházba nem kellett menni, mert előtte nem volt ilyen gondom, csak pillanatnyi rosszullét volt.


Volt már így más is?

(F)


2020. febr. 1. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Velem még az általános iskolában történt hasonló eset. Reggel felkeltem qrva fáradt voltam reggelit kihagytam mert késtem el a suliból, beértem, és a második óra közepén elsötétült az egész világ, látni nem láttam de beszélni tudtam így szóltam a tanárnak, odajött hozzám felállított és próbáld segíteni azzal hogy vízzel lelocsolt meg paskolta az arcom... egyszer csak elájultam.. 2-3 perc után magamhoz tértem a tanár szerint és még akkor is sötét volt a világ. Hoztak enni valót meg vizet hogy egyek igyak, és aközben hívták a mentőket, de amire kiértek magamhoz tértem. Cukrom nagyon alacsony volt, vérnyomáson szintén alacsony volt, a pulzusom is nagyon alacsony volt. Bevittek a korházba, ott egy éjszakát voltam a sürgősségin, másnap délután engedtek ki. Az osztálytársaim semmit sem segítettek azon kívül hogy kiröhögtek meg viccelődtek rajtam utánoztak stb... Csak a barátom segített meg a tanár. Másnap amikor bementem akkor gúnyos hangal paraszt stílusban beszóltak hogy te élsz még? Azt hittem meghaltál. Erre olyat visszaszóltam hogy igazgató úrhoz kerültem.

(Ez nem most történt, hanem régebben amikor 15 éves voltam)

2020. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Durva amikor elsötétül a világ, pluszban én még a hangokat se hallottam, olyan volt mintha füldugó lenne a fülembe. Szerencsére nekem rögtön akadt pár olyan idegen, akik nem csak néztek.


Hány éves vagy?

2020. febr. 2. 12:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem csak sípolt a fülem. Plussz pánikbetegség alakult ki nálam. Például ha én érzem hogy sípol a fülem akkor bepánikolok rajta mert ez az ájulásom része volt, és bumm elájulok, pár perc múlva észhez térek. Most a napokban is volt egy ájulásom. Most jött ez a hülye meleg idő, most a fejem szétmegy annyira fáj.
2020. febr. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát, igen az időjárás most eléggé szeszélyes.
2020. febr. 2. 13:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egyszer gimiben voltam így, utolsó óra előtti szünetben kint várakoztunk a folyosón, állva telefonoztam, egyszer csak elsötétült minden. Kb. 5-6 percig tartott, végig tudtam mindenről hogy mi van körülöttem, csak teljesen sötét volt. Szerencsére pont addigra kivilágosodott, mire be kellett menni a terembe, így nem tudta meg senki. Nem is akartam szólni, mert nem akartam hazamenni. Ez nem rossz érzés egyáltalán, csak inkább olyan furcsa.
2020. febr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!