Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomorszűkítő műtétet csak...

Gyomorszűkítő műtétet csak elhízottaknál csinálnak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok elhízott, de vékony sem, 58 kiló vagyok. Hatalmas mennyiségű ételt kell megennem ahhoz, hogy jóllakjak. Próbálom tartani a súlyomat, edzek rendszeresen, igyekszem nem elhízni, de kezdek belefáradni. 12 éve kínszenvedésnek élem át a napjaimat. Majdnem egész nap éhes vagyok, mert egy normális adag ételt meg sem érzek. Voltam vérvételen, állítólag nincs olyan betegségem, ami ezt okozhatná. Az étvágycsökkentő csodatabletták semmit sem értek. Egyetlen kiutat látok, az a gyomorszűkítő műtét. Van olyan orvos, aki megcsinálja fizetősen?
2020. febr. 4. 06:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem,mert akkor már kórosan lefogynál.
2020. febr. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor normál méretű lenne a gyomrom, és pont annyit tudnék enni, amennyi kell a testemnek. Így viszont nagyobb veszélyben van az életem.
2020. febr. 4. 07:03
 3/9 anonim ***** válasza:
58 kilóval nincs veszélyben az életed, legalábbis a súlyod miatt. Senki nem fogja vállalni a műtétet.
2020. febr. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem érzed a telítettséget, akkor lényegesen több rostot kell enned.

Ez egy nagy hasi műtét, nem erre ad megoldást.

2020. febr. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sok rostot eszek. Azért van veszélyben, mert idegileg nem bírom már. Olyan szinten elviselhetetlenné teszi a mindennapjaimat, hogy sokszor megfordult az öngyilkosság a fejemben. Inkább viselnék el valamilyen fájdalmat.
2020. febr. 4. 07:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Első körben pszichológus. Ez is egyfajta étkezési zavar, amit valami kiváltott.
2020. febr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Agyad az már le van szűkülve.
2020. febr. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet evési függőség is, hogy csak az evés okoz élvezetet életedben, az étel íze, elfogyasztása... Nem tudom, étkezés előtt 2-3 pohár víz ivása segítene -e.
2020. febr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hány centihez vagy ilyen nehéz?


Egyébként nem végeznek ilyesmit normál súlyú embereken, de még elhízottakon sem, kizárólag kórosan túlsúlyosakon. Nem normál méretű lesz a gyomor, hanem nagyon kicsi, de simán vissza tud tágulni pár év alatt, ezért csak 5%-os a hosszútávú siker ilyen műtétek után.

2020. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!