Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csontkovács tud segíteni?...

Csontkovács tud segíteni? Gerincferdülés!

Figyelt kérdés
15/L vagyok,nemrég voltam orvosnál,és a röntgen felvételen teljesen elborzadtam!Rémesen elvan görbülve felül a hátamban a gerincem!Az orvos azt mondta néhány porckoromgon is el vannak csúszva és néhány belül laposabb,tehát kissé eldeformálódott.Nem tudom már pontosan miket mondott mert nagyon ideges voltam.Úszás,gyógytori 2 napja van,hasonfekve gépezek,olvasok de ez alatt a két nap alatt annyira megfájdult a hátam!Egész nap fáj,nem tudok aludni,ha fel kell állnom sírok!Csontkovácshoz érdemes lenne elmennem?Én már ezt nem bírom!
2010. júl. 23. 01:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Na várjál már, miért gépezel hasonfekve? Ezt talán abba kéne hagyni, ez okozza. Ugyanis a gerinced eddig is görbe volt, csak nem tudtál róla. Nem attól fáj a hátad, hogy kiderült a gerincferdülés, hanem hogy hasonfekve gépezel. Vagy talán attól, hogy a torna szokatlanul terhel. De az előbbi valószínűbb. A hátfájást izomfeszülés okozza, amin gyógymasszőr vagy csontkovács is segíthet, de persze ez tüneti kezelés lesz, hosszú távon az úszás és torna segít, de masszázzsal el lehet mulasztani a fájdalmat (írhatsz privit).


Gyógymasszőr

2010. júl. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Ülve szoktam,de az orvos azt mondta ezentúl feküdjek hason.
2010. júl. 23. 02:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az orvos azt mondta, akkor csináld azt. Abban biztos vagyok, hogy ha hason fekszel, és felemeled a vállad a gépeléshez és a fejed a monitor nézéséhez, az megerőlteti a hátizmokat, attól nekem is fájna.
2010. júl. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Gyógytornász vagyok, láttam már nem egy gerincferdülést! Hány fokos a gerincferdülésed? Jársz gyógytornára? Ha igen milyenre? Van egy speciális módszer a Schrott módszer, ezenkivül az úszás és a fűző /ha szükséges/ azok amik segítenek. Sem a masszőr sem a csontkovács nem képes meggyógyítani a gerincferdülést!!! A fájdalom természetes velejárója, mivel másképp kezdted el használni a gerincedet, ezért fáj.

Üdv: Judit


Ha Budapesti vagy keress meg:

[link]

2012. márc. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!