Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kapott már valaki értesítőt...

Kapott már valaki értesítőt kolonoszkópia szűrésre?

Figyelt kérdés

Tudtommal bevezették a vastagbélrák megelőzése végett a szűrést, amelyről ugyanúgy értesítést küldenek, mint pl. a mellrákszűrésről. Igaz, először az 50+ korosztálynak küldenek, legalábbis így írták.

Mióta kb. két éve erről szó volt, semmiféle hírt nem hallottam róla, a környezetemben értesítést sem kapott senki, pedig nagyvárosban élek.


Tudtok erről valamit?



2020. febr. 8. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Én nem hallottam ilyenről, mondjuk eszemben sem lenne ilyen vizsgálaton részt venni. Brrr...
2020. febr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, nem valami kellemes vizsgálat, de szerintem még mindig jobb, mint vastagbélrákban meghalni, aminek az elején ugye nincs semmi tünete és amikor orvoshoz fordulnak, többnyire már késő.
2020. febr. 8. 11:14
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
58%
Nincs ilyen egyelőre. Néhány helyen lehetséges, hogy van erre felhívás, de rendszer szinten nincs.
2020. febr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen még nincsen,de igazad van! A vastagbélrákok nagyon gyakoriak mind a férfiak,mind a nők körében és elég előkelő helyen vannak a halálozási listán, pedig ha időben felfedezik és ellátják, akkor ez egy nagyon jó kimenetelű daganatfajta. Ma már kérhető altatásban is a vizsgálat,de altatás nélkül is ki lehet bírni.
2020. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam: [link]
2020. febr. 8. 14:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Székletvér szűrés van, arra mennek ki meghívók, pár tízezer embert szűrtek, ha jól emlékszem egy cikkre. Kolonoszkópiát csak annak csinálnak, akinél van vér a székletben és hozzájárul a vizsgálathoz.
2020. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én elmennénk ilyen vizsgálatra de nem küldenek semmit és biztos vagyok benne hogy kapott az állam ehhez EU-s támogatást.

Állítólag csak valamilyen székletteszt van csak de ez nem jó semmire mert csak akkor jelez ha már késő.

2020. febr. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként pedig nagyon megugrott valóban a vastagbél daganatok száma, azt hiszem hogy már legelöl van munt a tüdőrák és tudjuk azt hogy a polipokból lassan alakulnak ki amit időben kezelni lehetne egy kis odafigyeléssel ezzel a pár perces rutinvizsgálattal.

Férfiaknál és nőknél egyaránt negyven éves kortól.

2020. febr. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!