Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Baj, ha leveszem a gipszem?

Baj, ha leveszem a gipszem?

Figyelt kérdés

1 hete történt egy balesetem, amivel még aznap elmentem a sürgősségire, megröntgenezték, azt mondták, hogy csontrepedés, de elegendő, ha pihentetem, és felkötözöm, majd 1 hét múlva kontroll.


Ma visszamentem és kaptam rá egy sínt, de eddig 1 hét alatt teljesen jól regenerálódott a kezem, kentem krémmel, szedtem rá 2 g kalciumot naponta. Súlyzós edzés is elkezdett egész jól menni.


A dologhoz hozzá tartozik, hogy ez az orvos nem látta a röntgenfelvételt a kezemről, sőt most sem küldött el röntgenre, csak ránézett, és mondta, hogy 3 hét gipsz, az esés után 1 héttel, amikor max 3 héttel az esés utánig lehet gipszben a gipszmester szerint.


Nagy baj, ha leszedem a gipszet? Mert nekem pszichésen nagyon rossz, hogy fent van, nyomoréknak érzem magam, az életben hátráltat, és balesetveszélyes is, hogy rajtam van, és akadályozva vagyok a mindennapi cselekvésben.


Egyébként a repedés a csont belső részén történt, és nem a külsőn, tehát nem kell rögzíteni, legalábbis ezt mondta az első kezelőorvos.


A válaszotokat előre is köszönöm.


2010. júl. 23. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem hagyd rajta 2 hétig, aztán szedesd le vagy szedd le magad. Elsőre talán azért nem kaptál rá gipszet, mert fel volt dagadva.
2010. júl. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát...nekem is repedésem volt, kívül. Én is úgy jártam, hogy nem ugyanaz az orvos látta amikor kontrollra mentem. Ő rátolta, hogy 4 hét gipsz...(a fele nyaram gipszben telt). Én is így érzem magam, ha be van kötve valamim. Mivel a gipszben tudtam mozgatni a kezem, éreztem, hogy 2 hét után kutya baja, és elég lenne mondjuk fáslizni(melegbe még az sem kellemes, nemhogy a gipsz).

Én fennhagytam, de tudom, ha levettem volna sem lett volna baj.

Ahogy érzed.

2010. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De 1 hét alatt elmozdulhatott, és rosszul is összeforrhatott, szóval én most fölöslegesnek érzem. Mert, ha ráteszik 1 hete, akkor úgy lettem volna vele, hogy biztos kell, de úgy, hogy már majdnem teljes értékű volt a kezem, így tényleg nem látom, hogy miért kellene. És így kenegetni sem tudom, és most el is kezdett bedagadni a gipszbe, és eddig semmi baja nem volt..
2010. júl. 23. 16:17
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor menj vissza az orvoshoz és kérdezd meg tőle
2010. júl. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, levettem :) Lesz, ami lesz :D
2010. júl. 23. 17:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy ilyenkor vissza lehet még menni 2 hét múlva kontrollra, mert akkor lenne röntgen, vagy nem illik?:D
2010. júl. 23. 17:10
 7/7 anonim válasza:
Jól tetted. en is levettem a kezemről 2 hét utan mert éreztem hogy tökéletes és csak rontana ha tovabb lenne fent. a csont elvileg az első hétben tud elmozdulni, tehát utána csak nagyrészt a sérülések balesetek elkerülése miatt van a gipsz, hogy a ha bevered az ajtóba véletlenül ne törjön el megint! szoval leveheted, csak vigyázz rá mint a hímes tojásra
2013. nov. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!