Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » SEBKÖTÖZÉS Van egy sebem amit...

Toborc kérdése:

SEBKÖTÖZÉS Van egy sebem amit éjjelre be szoktunk kötni mert nicns teljesen bevarasodva. Nappal le szoktuk venni a kötést de reggel amikor leveszem leszedni a friss varat is igy a közepe nincs bevarodva TIPP mitöl nem ragad a sebbe a mull lap?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kötözés előtt kend be Neogranormon krémmel. A varrt ne szedd le reggel, csak óvatosan tisztítsd meg.
2011. jún. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Olyan helyen van ami zavar az alvásban?

Mert én egy ilyen sebemet pont éjjelre nem kötöttem be, nappal is csak azért, mert a lábfejemen volt és beleragadt a zokni...nem volt kellemes.

Gyorsabban gyógyul, ha minél többet szabadon van.

2011. jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszd, de ez ugymondott 'nyílt" seb mert nicns teljesen bevarasodva és amikor leszedem vérzik is utána erre is lehet rakni neogranormont?
2011. jún. 5. 10:32
 4/14 A kérdező kommentje:
A térdem alatt és azért kötjük be mer anyám fél h elfertőződik, bár nem tom mért nagyobb erre az esély éjjel mint nappal??!
2011. jún. 5. 10:43
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, így is lehet használni a Neogranormont, nem csíp. A varrt NE SZEDD LE!!!
2011. jún. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha otthon vagy a lakásba vagy max kimész az udvarra akkor szellőztesd, éjjelre se kösd be, és gyakrabban fertőtlenítsd ki akár arcszesszel, tudom fájdalmas de nem fog elfertőződni.
2011. jún. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
NEM ÉN SZEDEM LE A VART hanem jön a gézlappal együtt mert beleragad
2011. jún. 5. 10:47
 8/14 A kérdező kommentje:

Bedatinnel fertőtlenitünk:D

Arcszesz kcisit durva, mondjuk még nem próbáltam, csak az 51fokos pálinkát meg 20%os ecetet( régebben)

2011. jún. 5. 10:54
 9/14 anonim ***** válasza:

Betadine nagyon jó.

De éjszakára ne kösd be, nem fog elfertőződni, sokkal nagyobb rá az esély nappal.

De ha csak otthon vagy, hordj rövid nadrágot, hogy ne érjen a sebhez és hagyd fedetlenül a sebet.

2011. jún. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A Betadine nagyon jó, inkább azt, mint arcszeszt.
2011. jún. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!