Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az ügyelet adhat táppénzes...

Az ügyelet adhat táppénzes papírt?

Figyelt kérdés
Szerda este lebetegedtem, csütörtökön nem mentem be dolgozni, de annyira belázasodtam, hogy felkelni se bírtam. Pénteken még rácsörögtem a házidokira, a nővér vette, fel, hogy beteg az orvos is, de hétfőn már lesz. Az a baj, hogy én hülye elfelejtettem mondani, hogy csütörtöktől kezdje el a táppénzt nekem. Ma, azaz szombaton kezdett alább menni a láz, de még mindig 37-38 fokos, és ma felhívtak a munkahelyről (nem a főnök, de ő az én részlegvezetőm), hogy menjek be ügyeletre, mert nem kapok táppénzes papírt már. Én úgy emlékszem, hogy az ügyelet nem tud adni. Most elég ha hétfőn megyek dokihoz vagy tényleg menjek el az ügyeletre, bár én kicsit fölöslegesnek érzem, sokkal messzebb is van, nem vagyok elég jól az utazáshoz se. (egyedül élek, kocsim sincs.)
2020. febr. 15. 15:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja meg ugye, elvileg 5 napra visszamenőleg írhat a doki, és hétfőn még benne vagyok elvileg
2020. febr. 15. 15:29
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha az orvos is beteg akkor úgyse tudott volna kiirni, max akkor ha van helyettes

e. Mondd neki hétfőn hogy te telefonaltal. Elvileg visszamenőlegesen nem nagyon lehet de az ügyelet nem ad tappenzes papírt. En ugy szoktam ha ilyen van hogy aznap telefonálok a haziorvosnak es jelzem. O meg a másik, látni akar aznap.. Mondjuk ha epp felkelni se bírsz úgy nem egyszerű. De azért 1 napra visszamenőleg nem xarozik.

2020. febr. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak az asszisztense volt bent elvileg, mondta is, hogy hiába megyek nem tud gyógyszert írni. De, ha meg lett is volna orvos, és nem tudok bemenni a láz miatt, akkor mégis, hogy szerezzek táppénz a hétvége alatt? :D
2020. febr. 15. 15:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha az orvos beteg, vagy szabin van a másik körzet orvosa látja el az ő betegeit is, a saját rendelési idejében.
2020. febr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És akkor engem miért nem tájékoztatott az asszisztens?
2020. febr. 15. 19:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Az asszisztens amúgy mit csinál ott egész nap egy szál maga?
2020. febr. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na ezt kérdezd meg tőle :D Fogalmam sincs, de jártam már hasonló helyzetben kb 2 éve másik orvosnál. Az asszisztens volt bent egyedül, bár nekem csak akkor egy papír miatt kellett oda mennem. Nem tudom mit csinálnak ilyenkor.
2020. febr. 15. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!