Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB kártya igénylés még működik...

TB kártya igénylés még működik az országban vagy csak nekem nem?

Figyelt kérdés

Tavaly áprilisban, kormányablakban igényeltem újat (ellopták a régit) azóta nem kaptam.


E-mailben párszor érdeklődtem, de nem is válaszoltak...

Igényeljek megint, úgy hogy elveszettnek jelölöm?



Mehetek anélkül orvoshoz?


2020. febr. 18. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Anélkül nem fogadnak orvosnál. Gondolom nem emailt kell írogatni, hanem bemenni érte a kormányablakhoz.
2020. febr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne kormányablakba menj, hanem a tb-hez. Úgy gyorsabb.
2020. febr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Bemész a lappal a kormányablakhoz amit igényléskor kaptál

2. Elmondod, hogy féléve igényelted de nem kaptad meg azóta sem, téged meg nem aggaszt annyira hogy utánna menjél

3. Válaszolsz az ügyintéző esetleges kérdéseire(pl.Adategyeztetés)

4. Ő majd tájékoztat, hogy hol akadt el a folyamat, és miért, illetve hogy, hol és hogyan tudod átvenni at újat vagy újat kell e igényelned

2020. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Számomra meglepő, hogy 2020-ban nem lehet ilyesmit elektronikusan intézni...


Semmi kedvem szabadságot kivenni, több ezer forintot el BKV-zni meg órákat ücsörögni.



Nincs is semmi bajom, csak egy vérképet akartam nézetni, meg utána vért adni.

De ha nem, akkor nem.

(Akkor szokott látni az orvos, mikor jogsit csináltatok 10 évente.)

2020. febr. 18. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha tudod a számát, akkor mehetsz így is. Nem az a lényeg, hogy a kezedben legyen, hanem hogy ellenőrizni tudják a jogosultságodat, azt meg úgy is ellenőrizhetik, ha bemondod a számot, mert akkor megjelennek a számítógépes rendszerben az adataid, és fogják látni, hogy az a szám tényleg a te nevedhez, születési idődhöz és helyedhez, stb. tartozik. Én évekig így jártam dokihoz egy időben, de aztán megkerült.
2020. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Ha tudod a számát, akkor mehetsz így is"

Köszi, az nagyszerű lenne. Természetesen tudom a számot (telóba elmentve).



Szerintem még digi. fénykép is van róla, amiről ki tudnám nyomtatni, de az utóbbi 17 évben (kb ennyi idős volt a taj kártyám) több, mint 10.000 db fényképet csináltam, nincs kedvem napokig keresgélni a gépen...

2020. febr. 18. 19:14
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos nem teljesen van igaza az előttem szolóknak, én évekig jártam kártya nélkül Győrben orvoshoz. Aztán visszakerültem egy kisvárosba ahol csak pillaztak mit akarok kártya nélkül az sztkban. Járóbeteg rendelésen, nem tudom mi a törvény de ott ki volt adva a recepciosnak(nem asszisztens hanem aki az épületben fogad), hogy márpedig anélkül senkit nem engedhet tovább. A súlyosabb eseteket végül beengedtek de pl. Tüdőszűrésre esélytelen, meg egy listát is kapott mindenki aki kártya nélkül jött, hogy hol milyen időpontban tud csinaltatni és mi a menete. Lista is van a falon, hogy ha pl. Költözésre vagy kontrollra jöttél vissza ve kell mutatnid minden papírt amit az esettel kapcsolatban kaptál illetve a táj kártyádat.
2020. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

1

azt mondták, hogy kipostázzák lakcímre (ezt jelölték be az igénylőlapon)


2-3

voltam már a kormányablakban is kb fél év után, amikor is utánanéztek és azt mondták, hogy ők továbbították a TB központba, náluk érdeklődjek (de az meg csak a "belvárosban" van, tőlem messze)


7 köszi,

a háziorvosnál bent szokták kérni, de akkor felkészülök, hogy lehet, h elhajtanak

2020. febr. 18. 19:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Ebből is látszik milyen felesleges a tb-kártya.

Ha a szem.ig számunkat ütnék be, a rendszer az alapján is le tudná kérni, hogy érvényes-e a tb-nk.

2020. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9


"Digitális Magyarország", aztán meg papír alapú igazolvánnyal kell görcsölni 2020-ban.

Adót bevallani lehet interneten, de az állami szolgáltatást csak személyesen lehet intézni...


[link]

2020. febr. 18. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!