Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van magyar lakcímem, személyim...

Topii kérdése:

Van magyar lakcímem, személyim, és egyetemista vagyok, viszont nincs taj kártyám. Hol tudok igényelni?

Figyelt kérdés

Zalaegerszegi lakcímem van, van már magyar személyigazolványom, adókártyám is. Egyik ismerősöm azt mondta, hogy neki elég volt a lakcímkártya és személyi, vmint egy hallgatói jogviszony igazolás ahhoz, hogy megcsináltassa a TAJ kártyáját.

Mindketten kettős állampolgárok vagyunk, román-magyar, neki megcsinálták viszont engem szivatnak vele.

Mit tudok csinálni? Tudna esetleg valaki segíteni?



2018. jún. 13. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Menjetek vissza, és keressetek egy másik ügyintézőt. Sajna van, aki kötözködik, szerintem ennyi öröme van az életben...


Amire alapvetően szükséged van, az a személyi, lakcímkártya. Felmerül a kérdés, hogy mióta éltek itt, ha eddig odakint voltatok biztosítva, arról van-e igazolás, mert azt kérhetik esetleg. De elvileg az egyetemi jogviszony elég kellene, hogy legyen.

[link]

Ezt nyálazd át, erre hivatkozhatsz, ha kötözködnek legközelebb is.


Illetve az merült még fel bennem, hogy új formátumú személyid van? Mert az elvileg tartalmazza az összes azonosítót, a tajkártyát is. A suli fizeti utánad a biztosítást, ha már oda jársz (gondolom, nem jövőre kezded, ha így tetted fel a kérdést), elvileg nem szabadna, hogy gondod legyen.

Vagy egyáltalán taj számod sincs még, nem csak kártyád?

2018. jún. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én két éve élek itt Pesten, albiban. De eddig nem tudtam igényelni személyit meg ilyeneket, mert a lakcímkártyámat elrontották. Amikor megkaptam 2014ben honosításkor, akkor az anyum neve helyett az apumét írták be. Nemrég kaptam vissza kijavítva, akkor döntöttünk úgy a párommal, hogy mivel az albiba nem jelentkezhetünk be, akkor irassam be magamat hozzájuk Zegre. Ez megtörtént, megcsináltuk az új fajta személyit is.viszont abba nincs benne a taj számom, valszeg nincs is. Csak pl mikor adó számot igényeltem akkor azt egyből tudták adni.

Mondott ma valami nyomtatványt az ügyintéző a 13.kerületi hivatalnál, de elég bunkó volt a hölgy és hiába kérdeztem tőle dolgokat csak húzta a száját.

Viszont Romániában egyáltalán nem vagyok biztosítva, eljöttem érettségi után. És az egyik ismerősöm is ugyanígy volt, de tőle nem kérték ezt.

Elmentem egy másik kormányablakhoz ők meg semmit nem tudtak mondani. :/

2018. jún. 13. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!