Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vannak itt olyanok, akik nem...

Vannak itt olyanok, akik nem szednek be bizonyos gyógyszereket, miután felírták nekik, de elolvasták a betegtájékoztatót vagy egyéb más okokból kifolyólag?

Figyelt kérdés
Félnek a mellékhatásoktól, nem érzik indokoltnak, stb. Írnátok arról, hogyan jutottatok erre a döntésre? éreztek valami bűntudatot ilyenkor?
2020. febr. 24. 21:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem érzek semmiféle bűntudatot. Szívem joga eldönteni, hogy mit szedek be és mit nem. Főleg hogy általában pont az ellenkezőjét írja fel a házi orvos, amit kellene. Sőt volt rá precedens, hogy szívritmus szabályozó gyógyszert akart felírni, szakorvosi javaslat nélkül. Persze hogy nem fogom bevenni.
2020. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha szakorvos tanácsolta érdemes lehet bevenni...bár nem bízom a gyógyszerekben mert a gyógyszergyártó se azért híres...


Bár a mellékhatásoknál össze írnak minden félét, hogy ne tudd perelni őket...

2020. febr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
"Antidepresszáns mellékhatásai: depresszió (!!!), szorongás, öngyilkos gondolatok, deperszonalizáció, megnövekszik az agyvérzés valószínűsége", stb. Bűntudatot??!! Úgy vágtam ki a kukába, hogy kitört egy darab a műanyag vödörből. Jóhogy nem veszek be olyat, amitől rosszabbul leszek, mint eredetileg voltam.
2020. febr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, volt nálam is ilyen. Az volt ráírva, hogy hányinger és rosszullét, szédülés is jelentkezhet a szedés megkezdésekor, ki a fene vesz be ilyen gyógyszert mikor alhasi görcseid vannak? Dobni kell ki a fenébe. Egyébként ez egy húgyúti fertőtlenítő gyógyszer volt. Pár nap alatt spontán rendeződött egyébként a probléma.
2020. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nyilván nem célszerű gyógyszerrel terhelni a szervezetet, és van minden gyógyszernek mellekhatasa, ami sokszor sulyos is lehet.

De az orvos dolga, hogy merlegeljen a mellekhatasok és a gyógyszer szükségessége között (pl. nekem fajdalmas,aknes arcra irt fel a doki erős gyogyszert bőr hegesedes elkerülésére, amivel külön nyilatkozatot kellett alairni, hogy nem eshetek teherbe, de mellekhatasok kozott szerepelt depresszió is, ha jól emlékszem - nem lett. Helyette azóta, azaz 14 éve tiszta bőr). A legtöbb esetben elég kicsi az eselye egy rovod távon szedett gyógyszernek, hogy mellekhatasa legyen.

Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy a legtöbb orvos nem ír gyogyszert azonnal, csak ha már tényleg muszáj. Azt viszont célszerű beszedni.

2020. febr. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anarchy666 ***** válasza:
Mindenkinek szive joga, hogy beveszi e a gyogyszert vagy sem. Csak aztán ne hívogasson magára mentőt heti 2x mert 220 a vérnyomása és nem akar gyógyszert szedni meg hasonló esetek.
2020. febr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Orvosként az a véleményem, hogy mi azért vagyunk hogy segítsünk, az már a beteg felelőssége, hogy elfogadja ezt vagy sem. Ha nem fogadja el az az ő dolga, csak azt nem értem soha amikor jönnek nyavalyogni, hogy még mindig nincs jól, de semmit nem csinált meg abból amit mondtam neki, vagy ami még rosszabb, hogy a pofámba hazudik, azt mondja, hogy beszedte, de a gépben látom, hogy ki sem váltotta. Ergo nem bízik bennem, akkor viszont mi a túrót akar tőlem megint?!


Pár megjegyzés, szívritmus-szabályzók... a háziorvos IS szakorvos, de egy csomó gyógyszerhez nem kell szakorvosi javaslat, tipikusan ilyen a bisoprolol, ami egy tök biztonságos szer kevés mellékhatással és lazán írhatja háziorvos.


Antidepresszáns. Az antidepresszánsok a kezelés megkezdését követően kb. egy hónapig csak rontanak a tüneteken, és ezt el is kell mondani a kezelés megkezdésekor. Egy hónap után viszont jelentős javulást tudnak okozni. Az gáz, hogyha ezt nem mondta el neked a kolléga, mert ezt nagyon fontos tudni.


Ypszilon, ez MINDEN gyógyszer betegtájékoztatójában benne van, ugyanis minden gyógyszer, pláne azok, amiket szájon át veszel be okozhat, hányingert, hányást stb.

2020. febr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#7 én az orvosi részt is átlátom, mert egészségügyben tanultam, DE...a háziorvos ne akarjon nekem felírni szívritmus szabályozó gyógyszert, mikor a kardiológus csak magnézium szedését javasolta. Tisztelem az orvosok munkáját, de én azért mérlegelek minden gyógyszer előtt.
2020. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Az orvosi részt akkor látod át, ha orvos, fogorvos, gyógyszerész, esetleg mentőtiszt vagy. Pont. Mindenhol máshol kb. semmi normális gyógyszertan nincs. De szíved joga azt szedni amit akarsz, csak azt nem értem, ha ennyire profi vagy miért van szükséged orvosra...
2020. febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Ypszilon1980 ***** válasza:

Természetesen van, amikor nem kerülhető el gyógyszer szedése.

Az én általam említett esetben a gond az volt, hogy nagyon rosszul voltam, olyan alhasi görcs volt, amit addig sohasem éreztem, nyilván nem kockáztattam meg, hogy még ennél is rosszabbul legyek és ebben az esetben nem láttam egyáltalán indokoltnak ezt a gyógyszert. Egyébként kiváltottam, mert dokitól mentem gyógyszertárba rögtön, viszont utólag láttam csak a betegtájékoztatón, hogy ez milyen mellékhatásokkal bír és ez itt gyakorinak volt feltüntetve. Néha azért lehetne a doki körültekintőbb és nem kellene ész nélkül felírogatni mindent, persze tisztelet a kivételnek. Hála Istennek a mostani háziorvosom csak nagyon ritkán ír fel gyógyszert.

2020. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!