Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális ha kötszer van a sebben?

Normális ha kötszer van a sebben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem rendelkezem orvosi diplomával, de ez így is eléggé furcsának tűnik. A tegnapi napon szögbe léptem, elég mélyen, egyből el is mentem a sürgősségi, ahol el is láttak, viszont ma ahogy levettem a kötést, a sebből egy 3-4 cm hosszú kötszerdarabot húztam ki. Ez normális ellátásnak minősül, vagy csak egy amatőr gyakorolgatott rajtam?

A normális válaszokat előre is köszönöm! Nethuszárok kíméljenek...



2020. márc. 3. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszeres csík volt gyulladás csökkentővel.

Nen kellett volna kihúzni, kötéscserénél azt is cserélték volna.

2020. márc. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Normális igen, nem kellett volna kiszedni. Kell menni kötéscserére?
2020. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, holnap megyek. Akkor megnyugodtam. Köszönöm szépen mindenkinek!
2020. márc. 3. 14:24
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Annyira ne legyél nyugodt,majd jól lebaszarintanak..De nem a te hibád,elvégre pofázhattak volna valamit,hogy mit csinálnak veled.De persze alapból hülyének nézik az embert,annyit nem képesek mondani hogy mi történik veled,pedig jogod van tudni.
2020. márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Semmit nem mondtak...Felfektettek az ágyra, semmi érzéstelenítő, egyszer csak olyan erős fájdalomra lettem figyelmes hogy levegőt alig kaptam. Mikor végeztem, kaptam egy csomag antibiotikumot és nesze paraszt, menjél...
2020. márc. 3. 14:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Annyira bírom, amikor a beteg baromságot csinál aztán még neki áll feljebb... Az a kötszercsík drénnek volt benne, hogy kivezesse a sebből a váladékot és, hogy fertőtlenítse a sebet...
2020. márc. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nyilván a betegnek is kell egy hozzáállása egy ilyen dologhoz, viszont ha elmarad a tájékoztatás, nem hívják fel a figyelmét arra, hogy egy ilyen ellátást hogyan kell kezelnie, mit nem szabad tennie vele, akkor ne csodálkozzunk.
2020. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell a beteg hozzállása,ez megy ma az egészségügyben.Velem is ez történt,kutyaharpást követően.Semmit nem tudtam,azt hittem kitisztítják,bekötözik,közben nekem is ott volt benne a tampon.Arra nézve se mondtak semmit hogy én átkötözzem-e,vagy mivel egészítsem ki a kezelést.Ha nem fizetős eü-t veszel igénybe,ez van sajnos.Kérdező,ne izgasd magad,ha meg beszólnak,szólj vissza nyugodtan.
2020. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
#8:Igen, ezzel egyetértek.
2020. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a pozitív visszajelzéseket ! :) Természetesen inkább magánorvoshoz mentem utána, aki ismét felnyitotta, gyönyörűen kitisztította, azt mondta nem gond hogy kiszedtem, az úgyis csak az első pár órában fontos, és a lényeg, hogy egész végig magyarázott, mondta mit csinál, mire készüljek... Szóval egy jó tanács. Aki teheti, ne sajnálja magától azt az X összeget, mert megéri.
2020. márc. 5. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!