Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kötelezhetnek a munkavégzésre?

Kötelezhetnek a munkavégzésre?

Figyelt kérdés

Ápolónőként dolgozok. A főnővér a mai napon hívott telefonon, hogy szeretne értesíteni, hogy a koronavírusra való tekintettel válságkórházat alakítanak ki. És szeretne értesíteni, hogy én illetve még egy pár kolléganőm is megkapta ugyan ezt a hívást. Bármikor behívhatóak vagyunk. Javasolja, hogy legyen összekészítve tisztasági felszerelés, tiszta ruha egy pár napra. Fontosabb dolgok, gyógyszerek, esetleg rágcsálni való, könyvek stb. Mert bármikor hívhatnak és akkor menni kell. És előre láthatólag azt sem tudja megmondani, hogy mennyi ideig kell ott maradni. Lehet 2 hét vagy akár 1 hónap is.

Ez nem önkéntes alapon kellene mennie? Mi alapján választ ki egy pár embert akit úgymond bezárat. És ha én nem vagyok hajlandó bemenni.



2020. márc. 4. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most kérlek szépen az van, hogy igen kötelezhetnek.
2020. márc. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel válsághelyzet, így kötelezhetnek rá. De végül is ez a hivatásod nem? Embereken segíteni.

csak megjegyzem: Le a kalappal minden orvos, és ápolók előtt akik ilyen esetekben is értünk vannak!

2020. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

pontosítanék,


*sokkal előbb megjelent itthon a vírus, minthogy erre felkészültek volna.

Most visszatartják az első magyarországi fertőzöttekről szóló híreket amíg fel nem állt egy verbuvált válság kórház.

2020. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha tényleg hívnak, hogy menni kell, én azt mondanám, hogy nem megyek. Akkor mi történne? Kirúgnak?
2020. márc. 4. 17:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most látom, hogy megy a cenzúra, az első válaszom törölték...
2020. márc. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már van 2 fertőzött Magyarországon is
2020. márc. 4. 18:46
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Most, hogy megvolt a pénzosztás, sorba álltál? Vagy a hozzászólásod csak kampányolás volt a Fidesz ellen?
2020. júl. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem kellett sorba állni, mindenkinek utalták automatikusan. Nem tudom, melyik hozzászólásommal kampányoltam a fidesz ellen...
2020. júl. 6. 19:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor ugye nem bántad meg, hogy elmentél dolgozni, pedig előre nem is tudtad, hogy ezért + pénzt adnak. Legyél büszke magadra. Jól teljesítettetek. Köszönjük. Tudod, csak az elején azt a vacillálást nem értettem..
2020. júl. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!