Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erre kötelezhetnek?

Erre kötelezhetnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 7. évfolyamban kezdett fájni a hátam. Idén (8.évfolyam) kaptunk időpontot ortopédiára. Elmentünk megállapították hogy enyhe gerincferdülésem van. A suliban voltunk iskolai vizsgálaton, ahol a védőnő minden megkérdezés ellenére kiírt gyógytesire. Mondtam neki, hogy én tudnék rendes gyógytorára járni, mivel van rá lehetőségem. Azt mondja, hogy ez nem váltható ki semmivel. Én ezt nem értem. Több embertől hallottam (akik gyógytesisek), hogy nem csinálnak semmit órán! Én viszont szeretném, ha tényleg megjavulna a gerincem és tudnék és tenni ez ügyben. Szóval a gyógytesi valóban nem váltható ki maszek úton gyógytorával? És ha megoldahtó, akkor kivel kell beszélnem? Bocsi, hogy hosszú lett és köszönöm annak aki elolvasta és tud segíteni!

2019. febr. 23. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmire nem kötelezhetnek. Egészségügyi szempontból kiváltható, és én még az úszást is javasolnám. Azt nem tudom, hogy igazolás szempontjából kiváltható e.. Szerintem az igazgatóval kéne beszélned.
2019. febr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úszni szoktam járni apával. Csak erre a gyógytesire ne kellene. Olyan hülye időpontokban van, hogy az nem igaz. Annyi órám van így is. Nem szeretnék még pluszban ottmaradni. Főleg ha semmi értelme.
2019. febr. 23. 10:43
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Az egészségügyet nem érdekli az egészséged.

Nehogy azt hidd, hogy a te érdekedben parancsolnak.

Lepapírozták, hogy a betegeket ahhoz a gyógytornászhoz küldik cserébe pénzt kapnak.


Amúgy úszás, gyógytesi semmit nm ér, súlyzós edzéssel fél év alatt elmúlik, és igen, ezt is lehet rosszul csiálni, mint mindent, viszont a gyógytesit csak rosszul lehet csinálni, az úszást meg csak az tudja jól technikával, aki egyenesen jár.

2019. febr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A középsulikban van gyógytorna is.Ez délután van,órák után.

Ide járnak a felmentettek is .A torna jegyet is itt adják .

SzTK ban van délutáni torna is a fizikó terápián .

2019. febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a gyógytesi órák általábn nagyon rosszakés semmit nem segítenek.... Maszek gyógytorna meg nagyon nagyon drága, de hidd el megéri. És nemtudom hogy a sulitokban hogy van, de nekem elég volt, hogy a doktornőmtől vittem egy igazolást részleges felmentésről meg régebben tejes felmentésről és akkor nem szólhatnak bele..:)
2019. febr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ!
2019. febr. 24. 17:38
 7/7 Residualcosts ***** válasza:
3-asnak: az egészségügyet illetően totál egyetértek. Az úszásról miért mondod, hogy nem hatásos? Nekem is gerincferdülésem van, és orrba szájba az úszást javasolják. A súlyzós gyakorlatokat gyógytornász vagy edzó mutatta neked? Előre is köszönöm
2019. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!