Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a véleményetek, hogy...

Mi a véleményetek, hogy egyáltalán nem csinálnak koronavírus-teszteket?

Figyelt kérdés

[link]

362 tesztet csináltak eszerint. Tegnap reggel is ennyi volt. Értem én, hogy azt akarják erősíteni a köztudatban, hogy tulajdonképpen nincs nagy baj, de ezzel pont a bizalmatlanságot fokozzák. Mire jó ez a struccpolitika? Miért nem igyekeznek a megelőzésben segíteni?

(Amúgy nem aggódom magam miatt, inkább az idős családtagjaimat féltem, de a hatóságoktól a korrekt tájékoztatást azért elvárnám. Amúgy szándékosan nem a "politika" kategória. NE offoljatok!)



2020. márc. 10. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Tesztet akkor csinálnak, ha valaki gyanus tünetekkel megy orvoshoz, ha nem jelentkezik senki, akkor nincs kit tesztelni.

Másrészt teljesen fölöslegesnek tartom naponta követni, hogy éppen hány valakit teszteltek, ezzel csak pánikot keltesz magadban, minden ok nélkül.

2020. márc. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki ma tünetmentes, és negatív lesz a tesztje, nem biztos, hogy holnap nem kapja el valakitől.
2020. márc. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Mert amíg nincs teszt, nincs beteg.
2020. márc. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy rakás ember enyhe tünetekkel el sem megy orvoshoz, hanem megpróbálja kikezelni magát vény nélkül kapható szerekkel meg házi praktikákkal, sőt, sokszor a háziorvos is ezeket javasolja, mert vírusra nem jó az antibiotikum, egy idő után az ember megjegyzi, mit szokott kapni, és el sem megy orvoshoz, csak ha táppénz kell. Aki lábon kihordja, mert van, akinek enyhe lefolyású, az ki sem derül.
2020. márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Anélkül, hogy a politikát belevennénk, nehéz erről beszélni.

Abban a rendszerben, amiben élünk, kellemetlen bevallani, ha gond van. Ha nem csinálnak tesztet, akkor hivatalosan nincs is annyi fertőzött.

Nyilván anyagi okai is lehetnek. Sajnos arra sem vagyunk felkészülve, hogy hirtelen több száz vagy ezer embert ellássunk. Nincs elég lélegeztető gép pl. Nincs elég hely karanténra, kevés az egészségügyi alkalmazott.

Ez a járvány egy jól működő országban is gond lehet. Egyszerűbb a struccpolitika, ahogy te is írtad.

2020. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

1-es: mint írtam, nem pánikolok, de épp beteg vagyok (gondolom, sima influenza, amit a főnök általában nem nézne el, de most azt mondta, feküdjem ki itthon:), ezért most "sok" a ráérő időm, mert a monitor bámulásán és némi szúnyókáláson kívül másra nem nagyon vagyok képes). Ezért tűnt fel, hogy az a szám "valahogy" nem mozdul. - Amúgy egy csomó gyanús embert nem tesztelnek, csak ha már lázasak, akkor meg minek, előtte 2-3 hétig is fertőzhetik a többit. Mindenkit leteszelnék, akit fel tudok kutatni, hogy kontaktusba került gyanús személlyel.


5-ös: hogy hányan jutnakodáig, hogy lélegeztető gépre kell tenni, az nem függ attól, hány tesztet végeznek el. Legalább ők is látnák, kb. mire lehet számítani. A karantén most is kritikán aluli (5-6 ember egy szobában összezárva), megértem, hogy nem bíznak meg az emberekben, hogy otthon betartják a szabályokat. Én háziőrizetes nyomkövetőt tennék a gyanús esetekre, maradjanak otthon, és aláíratnék velük egy papírt, hogy ha megszegik a szabályokat, akkor automatikusan letöltendőt kap.


De nem hiszem, hogy ez a struccpolitika bármi jóra is fog vezetni.

2020. márc. 10. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!