Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha esetleg elmaradtam 1 havi...

Ha esetleg elmaradtam 1 havi tb-vel, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Középiskola után volt egy kimaradt évem, ezalatt annak rendje és módja szerint fizettem a társadalombiztosítást, majd szeptemberben (2019) mikor egyetemet kezdtem kijelentettem magam a fizetési kötelezettség alól. Ekkor rákérdeztem, van-e elmaradásom, de a hölgy azt mondta, nincs kimaradt hónap a rendszerben. Utólag viszont lehetséges, hogy azért nem tekintette elmaradásnak, mert szeptember első napjaiban jelentettem ki magam, akkor még nem járt le az utolsó hónap fizetési kötelezettségének határideje, csak most gondoltam bele, hogy esetleg nem fizettem be az utolsó hónapot. Ennek hol tudnék utána nézni egyszerűbben, illetve ha elmaradt mi a teendő? Be kell fizetnem utólag? Vírusos időszakban most lehetetlen bárhol is intézkednem, ami nem online, de aggaszt. Ha el is maradtam vele, garantáltan csak egyetlen hónappal, nem többel. Köszönöm, aki tud segíteni.
2020. márc. 15. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Így is úgy is ellátnak. Ha van is elmaradásod, utólag kifizettetik és kész.
2020. márc. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha van ügyfélkapud, akkor itt le tudod csekkolni:

[link]

2020. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!