Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti tudtok arról valamit, hogy...

Ti tudtok arról valamit, hogy a magánrendelőkre vonatkozik az új bezárási rendelet?

Figyelt kérdés

Ma több helyen is olvastam a rendeletet, hogy

"Az ott dolgozók kivételével senki sem tartózkodhat az üzletekben 15 óra után egészen reggel 6-ig. Ez alól kivételt képeznek, vagyis nyitva maradhatnak:


- az élelmiszert, az illatszert, a drogériai terméket, a háztartási tisztítószert, a vegyi árut és a higiéniai papírterméket árusító üzletek;

- a gyógyszertárak;

- a gyógyászati segédeszközt forgalmazó üzletek;

- a benzinkutak;

- és a dohányboltok."


Azon izgulok, hogy nekem holnap d.u. jóval 3 után van időpontom magán fogorvoshoz, és nem tudom, arra vonatkozik-e.

Én úgy gondolnám, hogy az nyitva maradhat, mert mégiscsak egészségügyi szolgáltatás, ám most olvastam itt a gyakorin, hogy valaki nem tud most vérvételre menni a változások miatt, pedig az is egészségügyi szolgáltatás.

Persze holnap felhívom a rendelőt, de lehet, egész éjjel ezen fogom magam forgatni. A fájdalmak miatt így is nehéz elaludnom, és most még ez is.


2020. márc. 16. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Van, aki kinyit, van, aki nem. Fel kell hívni.
2020. márc. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1, írtam, hogy természetesen fel fogom őket hívni holnap. Csak az nem tiszta, hogy ez kötelezően vonatkozik-e rájuk is, vagy ők döntik el. Ma reggel beszéltem velük, de a rendelet utána született.

De a válaszodból azt veszem ki, hogy nem kötelező érvényű, az akkor jó.

2020. márc. 16. 22:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Magánra egyelőre nem kötelező.
2020. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ypszilon, köszönöm!
2020. márc. 16. 22:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia, felhivtad? Mit mondtak?
2020. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, felhívtam. Egyelőre nyitva vannak, de a recepciós is bizonytalannak tűnt, azt mondta, hogy eddig még nem szóltak nekik, és remélik, hogy így is maradhat. Én is ebben bízok.
2020. márc. 17. 10:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Mai napra van nekem is időpontom, remélem még ezen a napon nem lesz korlátozás🙁
2020. márc. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyébként kövezzetek meg, én azt mondom hogy jó tartsuk be a szabályokat, aki teheti maradjon otthon, de nem tudom megérteni azokat a korlátozásokat, hogy nem fogadnak időpontos betegeket az állami kórházakban, legyen szó bármilyen diagnosztikai,nőgyógyászati,belgyógyászati,kardiológiai stb rendelésen.

Magamból kiindulva olyan szinten rá tudok parázni ezekre a vizsgálatokra hogy alig alszom, akármi bajt észlelek magamon.

Nem értem ezt hogy tehetik meg, legalább akkor a magánrendelők tartsanak nyitva, bár háziorvoson kívül 2 éve szinte csak magánrendelésre járok mikor szükségem volt rá, ez annyit tesz hogy nőgyógyásznál,fogorvosnál,ultrahangon,fül orr gégészeten is magánrendelésen voltam az időpontok miatt.

Tényleg minden tiszteletem a mai egészségügyben dolgozóké.

2020. márc. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7-#8, szurkolok neked is! És teljesen igazad van. Én totál betartom az intézkedéseket, alapból itthonról dolgozom, nem találkozom most még rokonokkal sem, kajám van sok betárazva, magamra főzök, de ha egyszer beüt a fájás, muszáj elmennem orvoshoz. És államihoz nem akarok, párszor nagyon megjártam már állami fogorvossal, meg egyéb állami dokikkal is.
2020. márc. 17. 12:35
 10/12 A kérdező kommentje:
Update: A fogorvosnál azt mondták, hogy már ők is csak sürgős beavatkozásokat végezhetnek, illetve azt is mondták, hogy szerintük jövő héten már lehet, nekik is be kell zárni teljesen, de ez csak egy sejtés a részükről.
2020. márc. 17. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!